מבזקיםמשפטי/פלילי

אכזריות בלתי נתפסת: "דקר אותם דקירות רבות עד שלהב הסכין נשברה"

פרקליטות מחוז מרכז הגישה היום (שני) לבית המשפט המחוזי מרכז כתב אישום נגד המחבל מחמד עואודה, בן 22 מדורא לאחר שניסה לרצוח שני חיילים בדקירות אכזריות.

מכתב האישום שהגיש עורך הדין משה יחזקאל עולה כי עואודה הוא תושב הרשות הפלסטינית ללא אישור כניסה לישראל, שהחליט לבצע פיגוע דקירה ולרצוח חיילים בישראל. לשם כך, הצטייד בסכין ונכנס לישראל תוך ניצול נקודת תורפה בגדר מערכת הביטחון. לאחר ששהה באזורים שונים בישראל, הגיע ליפו וישן אצל אביו.

ב4.4.23, יצא עואודה מבית אביו בתחבורה ציבורית על מנת לבצע את הפיגוע ותוך כדי נסיעת האוטובוס חיפש אחרי חיילים. כשהאוטובוס הגיע סמוך לצומת ניר צבי בבאר יעקב, הבחין בחיילים שעמדו בצד הדרך, ירד מהאוטובוס והחל לעקוב אחריהם. כשהגיע קרוב אליהם כשגבם מופנה אליו, הניף עואודה את הסכין ודקר את אחד החיילים בפלג גופו העליון. מיד לאחר מכן, ניגש לחייל השני ודקר אותו בגבו. כתוצאה מהדקירות החיילים נפלו לרצפה ועואודה רכן לעברם ודקר אותם דקירות רבות נוספות עד שלהב הסכין נשברה.

עואודה לא חדל ממעשיו והמשיך לבעוט באחד החיילים תוך שהוא מנסה לחטוף את נשקו האישי. על אף פציעתו הקשה, החייל עשה כל שביכולתו על מנת להדוף את עואודה ולהגן על נשקו. אזרחים שהיו באזור הבחינו במתרחש, חתרו למגע עם עואודה ונטרלו אותו עד להגעת כוחות משטרה.

כתב האישום מייחס לעואודה עבירות של מעשה טרור של ניסיון רצח, מעשה טרור של חבלה חמורה ופציעה בנסיבות מחמירות, החזקת אגרופן או סכין שלא כדין, כניסה לישראל שלא כדין. בנוסף, הוגשה בקשת מעצר עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו.

כתב אישום פיגוע בצריפין - נוסח סופי להפצה
פיגוע - ניר צבי
ארכיון. צילום: תיעוד מבצעי מד"א
Back to top button