נבחרת הרובוטיקה הדימונאית Roboactive 2096, זכתה בפרס ההשראה ההנדסית Engineering Inspiration, פרס הניתן ל-6 קבוצות בכל העולם בתחרות העולמית המתקיימת ביוסטון, ארה״ב. בנוסף, זכתה הקבוצה במלגה מ-NASA והעפילה אוטומטית לאליפות העולם הבאה שתתקיים בשנת 2024. רובואקטיב זו הקבוצה הראשונה בעולם שזוכה בפרס בפעם הרביעית.
מעיריית דימונה נמסר: "מערכת החינוך בדימונה תמשיך להיות גאווה עבורנו, נמשיך להעניק לדור העתיד את כל המשאבים כדי להצליח ולחלום בגדול. אנו מודים לצוות הנפלא – למנהלת בית הספר ורד פלמנבאום, למנטורית הנבחרת אתי יצחק, לד״ר גיל פרג מנכ״ל רשת דרכא, לד״ר משה לייבה מנהל פדגוגיה קדימה מדע, וכמובן לצוות המלווה ולתלמידים המדהימים – אנחנו גאים בכם. כבוד גדול לדימונה ולמדינת ישראל!"
![](https://i0.wp.com/www.mivzaklive.co.il/wp-content/uploads/2023/04/671aeaf5-856b-4461-a46c-d70b6f042942-1.jpg?resize=500%2C333&ssl=1)