מבזקיםצבא וביטחון

״קורה פה אירוע – אנו בנקודת זמן שלילית מאד מבחינת הביטחון הלאומי של ישראל״

ראש תכנית איראן במכון למחקרי ביטחון לאומי INSS, סימה שיין, התייחסה היום (ראשון) למצב הבטחוני במדינה, במהלך כנס בנושא התלכדות הזירות הביטחוניות על רקע המשבר הפנימי בישראל.

"אנו בנקודת זמן שלילית מאד מבחינת הביטחון הלאומי של ישראל." פתחה שיין את דבריה והוסיפה, "קורה פה אירוע. יש פה זיהוי, אולי בטעות, של חולשה ישראלית על רקע אירועי הפנים וניסיון לאתגר את ישראל. אנו מצויים בנקודה של התלכדות של התפתחויות ביטחוניות שליליות מאד מבחינת ישראל. לא ניתן להתעלם מזה. איראן היא האתגר הביטחוני המרכזי של ישראל אבל מה שקורה היום זה החיבור בין הזירות – ההתקדמות הרבה בתכנית הגרעין, ההתחזקות האזורית של איראן בין מרכיבים שונים של חזית ההתנגדות כמו חיזבאללה, חמאס, גאפ בעזה, המליציות האיראניות."

עוד הוסיפה שיין ואמרה: "כל החזית הזאת התחברה באירוע האחרון בהר הבית – לא הכל בא לידי ביטוי בירי. יש נקודת זמן מסוימת שבמהלכה הדברים מתחברים יחד. במקביל, היחסים המתערערים בין ישראל לירדן, האמירויות, ההתרחקות מסעודיה, ההתרחקות מארה"ב – אלו תהליכים שליליים מאד שייקח זמן לתקן אותם. וכל זה קורה במקביל להתפתחויות הפנימיות בישראל״.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
משמרות המהפכה האיראניים

Back to top button