מבזקיםמשפטי/פלילי

נגזר דינו של משתתף ב"חתונת השנאה": "בית המשפט אימץ את התזה המופרכת"

בית משפט השלום בירושלים גזר היום (ראשון) על הנאשם יקיר אשבל, שהורשע, בביצוע עבירות של הסתה לאלימות או טרור והחזקת נשק, בהשתתפות באירוע שכונה בתקשורת "חתונת השנאה", ארבעה חודשי עבודות שירות, מאסר על תנאי וקנס כספי. על הנאשם צבי זלטקין, אשר הורשע בביצוע עבירות של הסתה לאלימות או טרור, הוטלו 180 שעות שירות לתועלת הציבור, מאסר על תנאי וקנס כספי.

על פי הכרעת הדין, החתונה התקיימה ב-2015 בה השתתפו מאות אורחים, חלקם מכרים של החשודים העצורים בגין אירוע הטרור נגד בני משפחת דוואבשה שארע מספר חודשים קודם לכן. במהלך החתונה ציינו הנאשמים הבגירים בריקוד ובשירה את אירוע הטרור, תוך הנפת שלטים עליהם הודבקו תמונותיהם של בני משפחת דוואבשה, דקירת התמונות באמצעות סכינים, שריפתן באמצעות בקבוקים דמויי בקבוקי תבערה, הנפת שלטי "נקמה", והנפת כלי נשק ודריכתם.

בשלב הטיעונים לעונש, ביקשה פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי), באמצעות עו"ד אשרת שהם ונהורא לוי, לגזור על הנאשמים עבודות שירות וטענה כי אירוע ההסתה הינו חסר תקדים וחריג בחומרתו ובנסיבותיו, בוטה וקשה לצפייה וכי על בית המשפט להציב דגל שחור מעל ההתבטאויות המזהמות את המרחב הציבורי ועלולות לחולל אלימות, זאת לא רק משיקולי הלימה אלא גם משיקולי הרתעה. כאמור, ביהמ"ש קיבל את עמדת הפרקליטות ביחס לאחד הנאשמים, חתן האירוע, והטיל עליו עבודות שירות, על נאשם אחר הוטלו שעות שירות עבודות לציבור וטרם נקבע גזר דינם של יתר הנאשמים.

עו"ד משה פולסקי מארגון חוננו שייצג בתיק תקף את החלטת בית המשפט ואמר: "אנו סבורים כי התיק הזה הוא כולו רדיפה פוליטית של הפרקליטות. בית המשפט אימץ את התזה המופרכת של הפרקליטות שראתה באירוע מפגן הסתה. כתב האישום הזה לא היה צריך לבוא לעולם".

"מדובר באירוע שאינו מכבד אך ספונטני ללא כל כוונה לדבר ודאי שלא להסתה. האירוע כולו היה כמחאה נגד "חקירות הצורך" שכללו אמצעים פיזיים שהפעיל שב"כ נגד עמירם בן אוליאל ונערים אחרים שהיו באותה התקופה במרתפי השב"כ. לרשויות המדינה היה נוח להסיט את הלחץ התקשורתי מהפעילות הלא חוקית הזו של שב"כ לאירוע שמוטב שלא היה קורה אך אינו חוצה את הרף הפלילי. לאור כל האמור אנו נבחן אם לערער על הכרעת הדין וגזר הדין". הוסיף.

פטיש שופט - כתב אישום - בית משפט
אילוסטרציה. צילום: pixabay
Back to top button