מבזקיםמשפטי/פלילי

"מה, את עדיין לא מתה?" – יעקב סטרוג הורשע בניסיון רצח אכזרי ומזעזע

בית המשפט המחוזי בירושלים הרשיע היום (ראשון) את יעקב סטרוג בניסיון רצח מתלוננת עמה ניהל קשר זוגי לפני כשלוש שנים. וזאת לאחר שהגיע לביתה על מנת לרצוח אותה וליצור מצג שווא לפיו נרצחה, כביכול במהלך שוד. בנוסף, סטרוג הורשע בשיבוש מהלכי משפט.

על פי הכרעת הדין, הנאשם והמתלוננת סיכמו ביניהם כי יחשפו את הקשר הזוגי ביניהם ואת ההחלטה לעבור להתגורר יחד בפני אשתו ובתו. סמוך ליום המעבר, באוגוסט 2020, הנאשם הודיע למתלוננת כי בכוונתו לבקר אותה. הנאשם נסע ברכבו הפרטי לפגישת עבודה בפתח תקווה ובסיומה העביר את הטלפון שלו למצב טיסה כדי שלא יהיה ניתן לאתר את מיקומו, החליף את הבגדים שלבש למדי צבא, חבש כובע על ראשו ועטה על פניו מסיכת הגנה מקורונה. לאחר מכן נסע הנאשם לקניון הראל במבשרת ציון, לקח משם מונית לביתה של המתלוננת ביישוב הר אדר וסיפר בכזב לנהג המונית כי גויס למילואים עקב מגפת הקורונה.

כשהגיע הנאשם לדירתה של המתלוננת השניים שתו יחד קפה במרפסת הדירה והנאשם אמר למתלוננת כי הביא לה מתנה לקראת המעבר הצפוי וביקש ממנה כי תכנס לדירה ובהמשך ביקש ממנה לשבת במטבח ולעצום את עיניה. אז החל הנאשם להכות בה בעוצמה בראשה, באמצעות חפץ שהחזיק בידו וכשהוא עוטה כפפות. למרות תחנוניה של המתלוננת כי יפסיק את מעשיו הוא המשיך להכותה והטיח בה, בין היתר, "כמה שתתמוטטי יותר מהר, זה ייגמר יותר מהר" ו-"עכשיו אם אני אשאיר אותך חיה, את תספרי". כשהסיק כי הצליח לגרום למותה של המתלוננת הוא רחץ את עצמו מכתמי הדם שלה והחליף חולצה. בדרכו החוצה הבחין שהמתלוננת עדיין בחיים וחזר להכות אותה באומרו "מה, את עדיין לא מתה?" עד שחשב שהביא למותה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

במסגרת מימוש תכניתו יצר הנאשם אי סדר בדירת המתלוננת על מנת לייצר מצג שווא של אירוע שוד שהשתבש. לאחר מכן נעל הנאשם את המתלוננת המגואלת בדם בתוך הדירה, לקח את מכשיר הטלפון של המתלוננת ועזב את הדירה עם רכבה. הנאשם הותיר את רכבה של המתלוננת בעיר מודיעין והמשיך לאחר מכן ליום עבודה שגרתי.

בכוחותיה האחרונים המתלוננת הצליחה לפתוח את דלת המרפסת וקראה לעזרת שכנתה שהזעיקה את כוחות ההצלה והמשטרה ועדכנה את בעלת הדירה במצבה של המתלוננת. בעלת הדירה עדכנה גם את הנאשם אשר ביקש ממנה כי תברר עם השוטרים מה בדיוק ארע, ובדרכו לבית החולים הוא נעצר על ידי המשטרה, וזאת מאחר ועל תנוך אוזנו היה כתם דם. כתוצאה ממעשיו של הנאשם נגרמו למתלוננת חבלות רבות בראשה והיא אושפזה בבית החולים. בתשובה לכתב האישום טען הנאשם כי תקף את המתלוננת בעקבות מריבה ספונטנית.

פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי), באמצעות עו"ד זהר גיאת, טענה כי כלל הראיות מביא למסקנה ברורה של תכנון רצח מחושב ומתוחכם, והוצאת התכנית לפועל, בקור רוח מקפיא דם, שרק בדרך נס לא התממש.

אילוסטרציה. צילום: דוברות המשטרה

Back to top button