חדשות הארץמבזקים

נתניהו התייחס לטקסי יום הזיכרון: "אחדות היא צו השעה"

ראש הממשלה בנימין נתניהו, התייחס לפני זמן קצר (חמישי) לטקסי יום הזיכרון בבתי העלמין הצבאיים. כזכור, הגעתם של נציגי הכנסת והממשלה לאור הקרע בחברה הישראלית, עורר שיח מקוטב שעסק בשאלה האם הפוליטיקאים צריכים להגיע לטקסים בבתי העלמין.

"אזרחי ישראל היקרים, אחיי ואחיותיי למשפחת השכול, בימים הקרובים נישא את עינינו אל החלקות הצבאיות בבתי העלמין." פתח נתניהו את דבריו והוסיף, "כל מצבה שם מספרת סיפור חיים שנגדע באיבו. אחדות האבל הדוממת של בתי העלמין זועקת אלינו בימים אלה. יקירינו שנפלו, יקירינו ששילמו בחייהם למען תקומתנו, עשו זאת עבורנו – ואנחנו חייבים לעמוד יחד עבורם. מאוחדים כדי להיות ראויים להקרבתם. "

"ולכן, רגע לפני הימים הקדושים שעומדים בפנינו, אחדות היא צו השעה. בחודשים האחרונים ניטש בתוכנו ויכוח חשוב בדמוקרטיה שלנו, אבל בימים אלה, אני מבקש מכל נבחרי הציבור, מימין ומשמאל, להניח בצד את הוויכוח, להשאיר אותו מחוץ לבתי העלמין. לאפשר למשפחות השכולות, לכולנו, להתייחד בדממה עם זכר יקירינו. מגיע לכולנו לחוות את הימים הללו כשכל עם ישראל עומד מאוחד, מאחורי גיבורינו, בלי שום ויכוח. מי ייתן ונהיה ראויים להקרבה הגדולה של יקירינו, של גיבורינו". הוסיף נתניהו.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
צילום: רועי אברהם, לע"מ
בנימין נתניהו - הצהרה לתקשורת - שידור חי
ארכיון. צילום: לע"מ
Back to top button