מבזקיםפוליטי / מדיני

לפיד: בלב כבד לא אגיע לטקס הדלקת המשואות

ראש האופוזיציה, יאיר לפיד, חזר הבוקר (חמישי) על דבריו מאתמול והודיע כי החליט סופית שלא להגיע לטקס הדלקת המשואות. "בלב כבד החלטתי לא ללכת השנה לטקס המשואות. מגיע לאביגדור קהלני יותר מאשר מדינה שהיא מסך מפוצל, גם לדיוויד בלאט. מגיעה לכולנו מדינה שביום הולדתה יש בה אהבה והיא תנצח. אלא שאם זה היה כך, הם היו חוסכים מאתנו את הנאום המוקלט של נתניהו, ואת מדליקת המשואה שהיא חברת מרכז, ואת ההודעה המתגרה של רגב "שזה טקס של הממשלה, לא של הכנסת". אם הם רוצים שטקס המשואות יהיה של כולם, שלא יהפכו אותו למופע פוליטי. כתב לפיד.

"בשנה שעברה – כשאנחנו הובלנו את הממשלה – נתניהו לא בא לטקס. לא עשינו מזה עניין. אתמול ערוץ 14 פתח את מהדורת החדשות שלו בזה שלא אבוא לטקס. הם היו כל כך נסערים מזה שהצליחו לעבור מהדורה שלמה בלי להזכיר את העובדה שיהונתן גפן נפטר. אולי מפני שמשוררים מתים חשובים להם הרבה פחות משנאה חיה. אני לא רוצה לשנוא אף אחד, אני רק לא משתתף בשידורי תעמולה ממשלתיים".

בהמשך הוא מוסיף: "חתמתי על הקריאה לא לערב את יום השואה ואת יום הזכרון במחאה. אהיה כמו תמיד בבית העלמין הצבאי. השכול הוא המקום שאליו אסור לתת לויכוח הפנימי להיכנס. בשנתה ה-75 של המדינה אנחנו נהיה עצובים יחד, רק נשמח לחוד. אני לא מוותר על עם ישראל. אני לא מוותר על הרעיון המקודש של חיים משותפים וטוב משותף. אלה בדיוק הדברים שאנחנו נלחמים עליהם בחודשים האחרונים".

לסיום כותב לפיד "מה אנחנו חוגגים ביום העצמאות? את ערכי מגילת העצמאות, את הדמוקרטיה הישראלית, את צבא העם, את המדינה היהודית שבה יש מקום לכולם. אין לי עניין לריב עם אף אחד ביום הזה. אני רק מעדיף לחגוג אותו עם מי שמאמין בערכים האלה, לא עם מי שמנסה למחוק אותם".

יאיר לפיד - יום השואה
צילום: אלעד גוטמן
Back to top button