מבזקיםפוליטי / מדיני

מחזקות את הברית הביטחונית? שר החוץ נפגש בבאקו עם נשיא אזרבייג׳ן

שר החוץ אלי כהן נפגש הבוקר (רביעי) עם נשיא אזרבייג׳ן, אילהם עלייב (Aliyev), בארמון הנשיאות בבאקו. השניים דיברו על חיזוק הברית המדינית ביטחונית בין ישראל לאזרבייג׳ן, ביטחון אזורי ומאבק בטרור, כמו גם על חיזוק קשרי הכלכלה והתיירות. שר החוץ כהן הודה לנשיא עלייב על החלטתו להקים שגרירות בישראל לאחר 30 שנות יחסים חמים בין המדינות, ואמר כי השגרירות תסייע לחזק את הקשרים בין העמים ובין הכלכלות.

שר החוץ כהן הגיע לאזרבייג׳ן בראש משלחת כלכלית רחבה שאורגנה ע״י אגף הכלכלה במשרד החוץ, מכון היצוא ושגרירות ישראל בבאקו. המשלחת כוללת כ-30 חברות מתחומי ביטחון מולדת (HLS), ביטחון סייבר, מיים וחקלאות, והיא תקיים למעלה מ-100 פגישות עם גורמי ממשל אזריים וחברות מקומיות.

שר החוץ אלי כהן: ״ישראל ואזרבייג׳ן מחזקות את הברית המדינית והביטחונית ביניהן. נפגשתי עם נשיא אזרבייג’ן, אילהם עלייב, ודיברנו על האתגרים האזוריים האסטרטגיים המשותפים לנו, ובראשם הביטחון האזורי והמאבק בטרור. בירכתי את הנשיא על החלטתו להקים שגרירות בישראל, שגרירות ראשונה של מדינה מוסלמית שיעית בארץ. פתיחת השגרירות תחזק עוד יותר את הברית הביטחונית, המדינית והכלכלית בינינו״.

צילום: שלומי אמסלם משרד החוץ, לע"מ
צילום: שלומי אמסלם משרד החוץ, לע"מ
צילום: שלומי אמסלם משרד החוץ, לע"מ
צילום: יוסי פונס, משרד החוץ, לע״מ
Back to top button