מבזקיםצבא וביטחון

"כשל מקצועי, פיקודי וערכי": מפקד ביחידת המסתערבים של מג"ב הודח מתפקידו

היום (שלישי) פורסם כי מפקד פלגה ביחידת מסתערבי מג"ב הודח מתפקידו לאחר תחקיר מבצעי בראשות מפקד מג"ב ומפקד פיקוד המרכז, לפעילות כושלת של היחידה באיו"ש.

לפני כשבוע (10.04) פעלו לוחמי יחידת המסתערבים של מג"ב איו"ש למעצר מבוקש בפעילות טרור בגזרת החטיבה המרחבית מנשה.

בעקבות מספר כשלים במהלך המבצע, הורה מפקד מג"ב על השהיית הפעילות המבצעית עד לביצוע תחקיר מבצעי וערכי.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

התחקיר הוצג למפקד מג"ב ובנוסף הוצג לאלוף פיקוד המרכז.

מהצגת התחקיר למפקד מג"ב ולאחר בחינה מעמיקה של האירוע עלו כשלים בהיבט הפיקודי, הערכי והמקצועי. המפקד בשטח לא ביצע את הנחיות הפיקוד ופעל בחוסר מקצועיות שהובילה לתקלה מבצעית.

עוד עולה מהתחקיר כי מפקד היחידה שהוביל את שלבי ההערכות המבצעית ופיקד על הכוחות מחפ"ק היחידה, פעל כמצופה בכלל ההיבטים לרבות העברת עדכון על הכשלים בסיום הפעילות לרמה הממונה.

לאור ממצאי התחקיר, מפקד מג"ב, ניצב אמיר כהן החליט לבצע "עוצר אימונים" של היחידה למשך 48 שעות. מפקד מג"ב יו"ש יעביר את התחקיר לכלל מפקדי ולוחמי היחידה תוך קיום שיח מעמיק.

בנוסף החליט מפקד החיל על הדחתו של מפקד הפלגה באופן מיידי והעברתו מהיחידה. לגבי סגן מפקד הפלגה החליט מפקד מג"ב להעבירו לתפקיד אחר בתוך היחידה.

מפקד משמר הגבול מסר: "יחידת המסתערבים של מג"ב איו"ש הינה היחידה המעוטרת ביותר במשמר הגבול, אני מביע אמון מלא ביחידה, במפקדים ובלוחמים ובטוח ביכולתה להמשיך ולהוביל להישגים מבצעיים משמעותיים בסיכול בטרור ולשמירה על ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל. לא נאפשר ולא נתפשר ונגיב בנחישות ובאומץ פיקודי לכל כשל מקצועי, פיקודי וערכי. אנחנו חיל לומד ומפיק לקחים מכל אירוע וכך עשינו גם באירוע זה".

מסתערבים - לוחמי מג"ב
אילוסטרציה. צילום: דוברות המשטרה
Back to top button