כלכלהמבזקים

תוספות שכר, בונוסים ושיפור תנאים: הסכם קיבוצי חדש בבנק לאומי

ההסתדרות, הנהלת בנק לאומי ונציגות העובדים חתמו היום (ראשון) על הסכם קיבוצי חדש. ההסכם, המשפר את תנאי העבודה של כ- 8,000 עובדות ועובדי החברה, כולל, בין היתר, תוספות שכר, מענקים ובונוסים, ויעמוד בתוקף למשך 4 שנים.

במסגרת ההסכם, אשר יחול רטרואקטיבית מינואר 2023, הסכימו הצדדים על שורת צעדים שיחזקו את ביטחונם התעסוקתי של העובדים. בין השאר, נקבע מנגנון מסודר של קידומי שכר תקופתיים לעובדים לשנים הקרובות, ששיעורו מבוסס על התשואה להון של הבנק, ניתן מענק חד פעמי בגובה של 10,000 ש"ח לרגל חתימת ההסכם. כמו כן, בתחילת כל שנה יפורסמו היעדים שבהשגתם ישולם בונוס על בסיס התוצאות השנתיות.

בנוסף, ההסכם כולל שיפור תנאים נלווים וסוציאליים לאוכלוסיות שונות בבנק. בשורה נוספת שמביא עמו ההסכם: כ-175 עובדים יעברו למעמד קבוע במהלך תקופת ההסכם. הצדדים סיכמו כי היחס של העובדים הקבועים בבנק לא יפחת מ-50%.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

יו"ר הסתדרות, ארנון בר-דוד בירך על ההסכם: "מדובר בהסכם מתקדם ופורץ דרך בענף הבנקאות. ההסכם הושג אודות למערכת היחסים המיוחדת שנרקמה בין הנהלת הבנק לוועד העובדים, זאת, ברוח השותפות שההסתדרות מובילה בשנים האחרונות. רוח אשר מוכיחה את עצמה בכל פעם מחדש. מערכת הבנקאות בארץ חזקה מאוד, ולעובדי הבנק יש חלק משמעותי בהגעה למעמד זה".

מנכ"ל בנק לאומי, חנן פרידמן: "שמח על כך שתוך שיתוף פעולה עם ועד העובדים הגענו להסכמות שיסייעו לנו להמשיך ולבסס את לאומי בחוד החנית של המערכת הפיננסית בישראל. עמלנו רבות כדי גם לאפשר לנו לדאוג בצורה מיטבית לעתידם של עובדינו המסורים – במגוון היבטים, וגם ליצור גמישות ניהולית מירבית במטרה לאפשר את המשך הצמיחה של הבנק".

יו"ר הסתדרות המעו"ף, עו"ד גיל בר-טל: "לאחר מו"מ ארוך ומורכב ועדי העובדים בבנק לאומי בראשות רון לוי ועו"ד רועי קנת הגיעו להבנות עם הנהלת הבנק והמנכ"ל עו"ד חנן פרידמן. אני מברך על ההישגים ומאחל לבנק להצליח ולעובדים להנות מפירות ההצלחה גם בעתיד. אני שמח על נחישות הוועדים שהובילה לתוצאות טובות עבור העובדים".

ראש חטיבת הבנקים וחברות האשראי בהסתדרות, עו"ד מנחם מליק מסר: "ההסכם שם דגש על שיפור תנאי שכרם ועבודתם של עובדי הבנק, מחזק את ביטחונם הסוציאלי ומיטיב תנאי רווחה נוספים. ההסכם מגלם בתוכו תגמול ראוי ומכבד לציבור העובדים בגין תרומתו הבולטת להישגי הבנק, אשר הוצגו לאחרונה. אני מבקש להודות למנכ"ל הבנק, לסמנכ"לית משאבי אנוש וכן ליו"ר ועד העובדים, ליו"ר ועד המנהלים ולחברי הוועד, על התנהלותם האחראית והמכבדת לאורך המו"מ, אשר הביאה להסכם מיטבי לטובת העובדים והבנק. אני מוצא חובה נעימה לציין את שיתוף הפעולה ההדוק בין ההסתדרות לוועד העובדים לכל אורך הדרך, אשר הדגיש שוב כי ההסתדרות היא הבית של העובדים".

יו"ר ועד עובדי בנק לאומי, רון לוי: "מדובר בהסכם פורץ דרך וחדשני עם חשיבה רוחבית על כלל ציבור העובדים המעגן זכויות ובטחון תעסוקתי מחד, ומאידך טיפול בפרט על-ידי הגנה אינפלציונית, זכויות פנסיוניות ואיזון בית-עבודה. מסר לא פחות חשוב שמקבל משנה תוקף בימים אלו, שהידברות, שיח הוגן ומכבד ושיתוף פעולה – מביאים לתוצאה מנצחת".

תוספות שכר, בונוסים ושיפור תנאים: הסכם קיבוצי חדש בבנק לאומי
צילום: דוברות ההסתדרות
Back to top button