מבזקיםפוליטי / מדיני

המפלגה הודיעה לנציגי בית הנשיא: אנחנו פורשים משיחות ההידברות

צוות המשא ומתן של מפלגת העבודה החליט היום (ראשון) כי הוא פורש משיחות ההידברות בבית הנשיא, בנושא הרפורמה המשפטית. כך הודיעה המפלגה לנציגים מבית הנשיא.

במכתב ששיגר הצוות לנציגי בית הנשיא נכתב כי: ״למרות הספקות הגדולים שהבענו לאורך כל הדרך בנכונות הממשלה והקואליציה לגבש הסכמות לאומיות רחבות, בחרנו להצטרף להליך ההידברות בבית הנשיא, מתוך דאגה עמוקה, תחושת אחריות לאומית ורצון למצוא פתרונות מוסכמים למשבר החוקתי המתקרב שעלול לשנות את המשטר הדמוקרטי בישראל״.

בנוסף, נכתב: "למרות כל זאת, אנו למדים על שיחות אשר נעשות במחשכים ואף על הסכמות בין הצדדים הרחק מעין הציבור, ללא מעורבותנו, מה שמעלה את החשש לפגיעה בהליך המו"מ ואף בדמוקרטיה הישראלית. דברים אלה אינם עולים בקנה אחד עם העמדות הברורות שהפגנו לאורך כל הדרך באשר לקווים האדומים שאין לחצות ולעמדות העקרוניות שבהן לא ניתן להתפשר״.

עוד נכתב: ״סוכנות הדירוג הבינ״ל, ״מודי'ז״, מעניקה באופן חריג ציון לשבח לחברה האזרחית בישראל שנלחמת על הדמוקרטיה, זאת לצד התרעה מפני הסיכויים הנמוכים להגיע לפשרה כנה עקב המשך התנהלות והצהרות הממשלה, התנהלות שתפגע בכלכלת ישראל. אותה קואליציה אף הגדילה לעשות כשחבר הממשלה, השר אמסלם, קרא באופן שערורייתי, להעמיד את נשיאי בית המשפט העליון בעבר ובהווה לדין, זאת כחלק מקמפיין הסתה חסר מעצורים נגד הרשות השופטת בישראל אותה הם רוצים להחריב עד היסוד״.

לסיכום ציינו כי: ״לנוכח דפוסי ההתנהלות הללו, אין טעם בהמשך הניסיון שלנו להשתתפות בשיחות הנערכות בבית הנשיא ואנו מודיעים על משיכת השתתפותנו בהליך ההידברות. סיעת העבודה תמשיך להיאבק למען הדמוקרטיה הישראלית בכנסת, ברחובות, במחאות, בתקשורת ובכל זירה אחרת, יחד עם הציבור הישראלי. נעקוב בקפידה אחרי המשא ומתן, תוך עמידה על הדרישה לשקיפות ועמידה איתנה על הקווים האדומים של הדמוקרטיה הישראלית״.

מכתב לבית הנשיא מצוות מומ מפלגת העבודה (1)
ארכיון. צילום: רענן כהן
Back to top button