מבזקיםמשפטי/פלילי

"תכין לי את הm16 – התחלנו בשחרור": בן 21 מירושלים מואשם בהסתה לטרור

פרקליטות מחוז ירושלים הגישה היום (שישי) לבית משפט השלום בעיר כתב אישום נגד מוחמד בסילי, תושב העיר כבן 21, המייחס לו מספר עבירות על חוק המאבק בטרור, וזאת לאחר שפרסם בעמודי טיקטוק שניהל סרטונים ובהם דברי הסתה לטרור, תמיכה והזדהות עם ארגון חמאס. כתב האישום הוגש באישור היועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב- מיארה, כנדרש בחוק.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד רותם ברא"ס, הנאשם פרסם בהזדמנויות רבות סרטונים אשר יצר בשפה הערבית וזכו לחשיפה רחבה. בעקבות הפרסומים באחד מעמודי הטיקטוק המשטרה פעלה לסגירתו ולאחר מכן הנאשם פתח עמוד טיקטוק חדש. כך למשל, הנאשם פרסם סרטון בהם הוא מצולם ושר "אנו הולכים לפי הספר ומשנת הנביא. תייגו אותנו כטרוריסטים, חמאס הגאווה לא מפחדת מכל האנושות, שולח לריבונם..". כמו כן הנאשם פרסם סרטון בו הוא שר שיר המתייחס לכניסת כוחות צה"ל לעיר שכם, ובו קריאות: "כנס כנס כנס כנס, אתה תצא בארון קבורה, תגביר את הקול, תגביר את הקול, תברכו את השהידים שמתו טאח טיח, שמענו צעקות בשכונה אתה תהיה כבול". בסרטון נוסף שפרסם נראה הנאשם, כשברקע תחנת משטרת שפט, שר שיר על ארגון "גוב האריות", קורא להם גיבורים, ומוסיף קריאות לציבור לנקוט באלימות: "תכין לי את הm16 המילה היא של הגוב, גיבורים במלחמות, תשמיע לי את התכביר בשכונות האנשים באלפים-אלפים, נזרוק בקבוק תבערה על הג'יפ, באלוהים ניתן לכם לחיות בפחד, התחלנו בשחרור". עוד הוסיף בכיתוב, על גבי הסרטון: "מתחנת המשטרה".

כתב האישום מייחס לנאשם ביצוע עבירות של הסתה לטרור וגילוי הזדהות עם ארגון טרור. הפרקליטות מבקשת מבית המשפט להורות על מעצרו של הנאשם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו. החקירה נוהלה על ידי היחידה המרכזית במחוז ירושלים במשטרה. עם תחילת חודש הרמדאן הוקם צוות מיוחד לטיפול בהסתה לטרור, אשר שם לעצמו להגדיל את האכיפה בתחום זה. הצוות כולל נציגים ממשטרת ישראל, השב"כ והפרקליטות, הפועלת גם להסרת תכנים ברשת.

כתב אישום מוחמד בסילי
דגל חמאס
אילוסטרציה. צילום: דוברות המשטרה
Back to top button