חדשות הארץמבזקים

עצוב – רגע לפני יום השואה: נפטרה כותבת שיר המחאה ששרה עדן בן זקן

היום (חמישי) נפטרה אילנה קליין המשוררת שכתבה את השיר "לא סיפור, היסטוריה", אותה שרה עדן בן זקן במסגרת הקמפיין של עמותת חסדי נעמי. את השיר כתבה קליין במסגרת מערכת היחסים המיוחדים שהייתה לה עם העמותה ובעיקר מנהלת הרווחה של העמותה תשובה כברה שליוותה את קליין שנים רבות ואהבה אותה אהבת נפש. כברה הגיעה לבקר את קליין בהזדמנויות רבות שמחות כעצובות, ביום הולדתה וגם כשמצבה הבריאותי השתנה לרעה.

את השיר כאמור כתבה קליין ואותו שרה עדן בן זקן . הוא זכה למאות אלפי צפיות ונכתב כתשובה לדבריו של ראש ממשלת פולין ויצא כאמור במקביל לקמפיין במדינת פולין שכלל משאיות שילוט ענקיות שהקיפו את הפרלמנט הפולני ואת אזורי הריכוז של האנטישמים במדינה עם קריאייטיב שלווה בטקסטים "לא סיפור, היסטוריה", כשם השיר של קליין שניתן על ידי תמיר האס מנהל הקמפיין.

לצד קמפיין המשאיות יצאו ולסרטוני דיפ פייק שיצרו בחסדי נעמי בתגובה לדבריו של ראש הממשלה ולהפגנות ענק של אנטישמיים במדינה " פייק מול פייק" בסרטון מתראיין ראש ממשלת פולין על ידי עיתונאית מזויפת בשם אווה בראון – זוגתו של היטלר שמגחכת על ראש ממשלת פולין בעודו טוען שפולין היא "הקורבן הראשון" בשואה. "זה לא סיפור, זו היסטוריה" אומרת לו בראון, ומכאן שם השיר של בן זקן שמוביל את הקמפיין.

חסדי נעמי תומכת ב- 130,000 ישראלים ובכ- 10,000 ניצולי שואה כאשר רק בחורף האחרון חילה מוצרי חימום בשווי של כמיליון ש"ח לניצולי שואה.

הרב יוסף כהן: "אסור לנו לאפשר לבעלי האינטרסים לנסות ולשנות את העובדות שעומדות מאחורי השואה. עמותת חסדי נעמי עומדת בחוד החנית במלחמה בעוני ואנחנו מסייעים לאלפי ניצולי שואה מדי יום."

"לא מספיק שאת סוף חייהם הם צריכים להעביר בעוני הם גם צריכים להיות עדים למי שמנסים לעוות את הזכרונות שלהם" אמר כהן והוסיף "אני מבקש מכל מי שנחשף לסרטון לשתף את המסר ולהפיץ את הבשורה הלאה "

עצוב - רגע לפני יום השואה: נפטרה כותבת שיר המחאה ששרה עדן בן זקן
צילום: יונתן גירץ, מתוך יוטיוב עדן בן זקן
Back to top button