מבזקיםמשפטי/פלילי

בעל חברה המספקת תלושי שכר לעצמאים חשוד בעבירות מס בסך מיליוני שקלים

אהוד צפרירי – הבעלים של חברת "תלוש לעצמאי טי.בי.או בע"מ", המספקת תלושי שכר לעצמאים ועובדים המבצעים שליחויות עבור חברות שונות – נעצר ושוחרר בתנאים מגבילים בחשד לעבירות מס.

מחקירה שמנהלת בעניינו מחלקת חקירות מכס ומע"מ תל אביב ברשות המסים, עולה חשד כי החברה קיזזה בספרי החשבונות שהיא מנהלת חשבוניות מזויפות/פיקטיביות, אשר שימשו כיסוי חשבונאי פיקטיבי להעסקת שליחים בשחור וכל מטרתן היא להפחית את חבות המס של החברה.

על פי החשד, מאז ינואר 2021 החברה קיזזה חשבוניות פיקטיביות בסכום כולל של כ-80 מיליון ₪, שסכום המס בגינן מסתכם בכ-16 מיליון ₪. החשבוניות הוצאו על שם חברות שונות, חלקן חברות שלא ביצעו שום פעילות כלכלית מעבר להנפקת חשבוניות.

במסגרת חקירה זו נעשה שיתוף פעולה עם משרד אזורי מע"מ ת"א 3 וכן עם יחידת הפירוקים של רשות המיסים, ובמקביל להליך הפלילי, בוצע הליך אזרחי שבמסגרתו הוצאו לחברה צווי עיקול מיוחדים על פי סעיף 112א' לחוק מע"מ. בהליך זה נתפסו לחברה סכומים גבוהים.

מתאריך 13/03/2023, היום בו נעצר ושוחרר אהוד צפרירי, נעשו ניסיונות מצד מיצגיו להטיל צו איסור פרסום על הפרשה ואולם לאחר הגשת ערר מצד החברה לבית המשפט המחוזי בלוד, נדחתה בקשתם בשנית וכעת הותרו לפרסום פרטי הפרשה. כך על פי רשות המסים.

בעל חברה המספקת תלושי שכר לעצמאים חשוד בעבירות מס בסך מיליוני שקלים
אילוסטרציה. צילום: דוברות המשטרה
Back to top button