בריאותמבזקים

כלב ביתי נגוע בכלבת אותר ביישוב בגליל המערבי

אתמול (שני) התקבלה הודעה על כלב ביתי נגוע בכלבת ביישוב חורפיש שבגליל המערבי. מדובר בכלב מסוג פודל, גודלו קטן וצבעו לבן בז'. בני אדם שנחשפו לכלב הנגוע בכלבת הופנו לקבלת טיפול מונע נגד כלבת.

במשרד הבריאות מבקשים מכל מי שהיה במגע או שבעלי החיים שברשותו באו במגע באזור האירוע עם בעל החיים הנגוע או בעל חיים משוטט, בין התאריכים 27.2.2023 עד 18.03.2023 כולל, לפנות בדחיפות ללשכת הבריאות עכו, טלפון 04-9955111, 04-9955138 או ללשכת הבריאות הקרובה למקום מגוריו, על מנת לשקול את הצורך במתן טיפול מונע.

עוד ממליצים במשרד הבריאות כי לאחר שעות העבודה ובמהלך סוף השבוע יש לפנות לחדר מיון בבית חולים. אנו מבקשים להעביר את המידע על האירוע למטיילים ולנופשים באזור וביישובים הסמוכים. הורים לילדים מתבקשים לברר עם ילדיהם, אם היו במגע עם בעלי חיים חשודים ולפנות ללשכת הבריאות בדחיפות. בעלי חיות מחמד מתבקשים ליצור קשר עם הווטרינר הרשותי, לצורך וידוא מצב חיסונם.

משרד הבריאות מזכיר למי שננשך או נשרט על ידי בעל חיים, לשטוף באופן מיידי את האזור במים זורמים וסבון, לחטא בחומרי חיטוי ולגשת ללשכת הבריאות לבדוק האם יש צורך בקבלת טיפול מונע נגד כלבת.

כלב - פודל
פודל. אילוסטרציה. Image by carah_ from Pixabay
Back to top button