מבזקיםפוליטי / מדיני

שר החוץ בטקס לזכר השגריר ארגוב ז"ל: "דיפלומט למופת שנרצח בידי מחבלים בני עוולה"

שר החוץ, אלי כהן, השתתף הבוקר (שלישי) בטקס זיכרון לציון 20 שנה לפטירתו של השגריר שלמה ארגוב ז"ל לאחר שנפגע קשה בפיגוע טרור בעת שכיהן כשגריר ישראל בבריטניה ב-1982.

שר החוץ נפגש עם בני משפחתו של השגריר, שהיו אורחי הכבוד באירוע, והדגיש את פועלו של ארגוב כאחד מנציגיה הטובים ביותר של מדינת ישראל ומשרד החוץ. הלורד טאריק אחמד, השר הבריטי לנושאי מזרח תיכון, ייצג את הממשל הבריטי בטקס.

שר החוץ אלי כהן: "השגריר שלמה ארגוב ז"ל היה דיפלומט למופת שנרצח בידי מחבלים בני עוולה. הטרור אורב לא פעם לנציגינו ברחבי העולם אך ידינו לא ירפו, אנו נמשיך לעמוד בנחישות נגד הרשע והטרור למען מדינת ישראל".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

שגרירת ישראל בבריטניה, ציפי חוטובלי: "יותר מארבעים שנה לאחר ניסיון ההתנקשות ועשרים שנה למותו הטראגי, מורשת השגריר שלמה ארגוב ז"ל ממשיכה. מתוך הכרה בקשר הבלתי מעורער בינה לבין ישראל, יצר השגריר ארגוב ידידות קרובה עם הקהילה היהודית הבריטית ולמרות שהרצח שלו היה אחד האירועים הטראומטיים ביותר בהיסטוריה הדיפלומטית של ישראל, מורשתו של השגריר ארגוב ממשיכה להציב את הסטנדרט הגבוה ביותר לכל דיפלומט ישראלי".

השגריר שלמה ארגוב ז"ל נפצע במהלך ניסיון התנקשות בחייו אשר ארע בלונדון ב-3 ביוני 1982. הוא נפטר בירושלים ב-2003, לאחר תקופה של 21 שנים בהן חי משותק מן הצוואר ומטה, קרבן לטרור ממנו הזהיר והתריע בתכיפות כה רבה בנאומיו.

הלורד אחמד - אלי כהן
צילום: סטיוארט מיטשל
אלי כהן - ציפי חוטובלי
צילום: סטיוארט מיטשל
אלי כהן - ציפי חוטובלי
צילום: סטיוארט מיטשל

Back to top button