מבזקיםפוליטי / מדיני

משרד החוץ לשגרירים ודיפלומטים המשרתים בישראל: מחויבים לשמירה על הסטטוס קוו

משרד החוץ קיים אתמול (שני) בירושלים מפגש עם עשרות שגרירים זרים ודיפלומטים המשרתים בישראל לקראת תקופת הרמאדן והחשש מהסלמה נוספת באזור. מנכ"ל משרד רונן לוי (מעוז) הדגיש בפני הנציגים הזרים כי ישראל מעוניינת ברגיעה בשטח ופועלת רבות לצורך כך. עוד צוין כי ישראל מחויבת לשמירה על הסטטוס קוו, חופש הפולחן לכל ומניעת כל הסלמה, יחד עם שמירת הזכות של ישראל להגנה על אזרחיה.

רונן לוי (מעוז) מנכ"ל משרד החוץ: "אנו מודעים לקשיים והאתגרים הרבים העומדים בפנינו. כיום נדרש מאמץ גדול מכולנו על מנת לחזק ולייצב את הזירה הפלסטינית. ערב הרמדאן, פסח וחג הפסחא הקרובים, אנו שולח מסר של שלום לכל שכנינו וקורא לקהילה הבינלאומית לתמוך ביציבות ושגשוג באזורנו".

בין היתר, קיבלו הדיפלומטים הזרים סקירה מקיפה על היערכות ישראל ומשרד החוץ לקראת חגי האביב מפי ראש אגף מזרח תיכון עודד יוסף ומפי ראש האגף לדיפלומטיה ציבורית עמנואל נחשון.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

בכירי המשרד ציינו בפני הנציגים הזרים את החשש מההסלמה בשטח והתגברות מתחילת השנה של פעילות הטרור הפלסטינית, יחד עם הגברת ההסתה לאלימות ביהודה ושומרון. בפני השגרירים הודגשו מהלכי ישראל לטובת רגיעה, בראשם, המפגשים האחרונים בעקבה ובשארם א שייח.

משרד החוץ - שגרירים בישראל
צילום: הילה רביבו משרד החוץ
משרד החוץ - שגרירים בישראל
צילום: הילה רביבו משרד החוץ

Back to top button