מבזקיםספורט

שר הספורט הציג מתווה לשיפור 'עולם הכדורסל'

שר התרבות והספורט מיקי זוהר נפגש היום עם ארגון שחקני הכדורסל בישראל יחד עם יו״ר מנהלת הליגה ארי שטינברג והציג בפני הצדדים מתווה שמטרתו העברת סך כולל של כ-60 מיליון ש״ח מכספי הטוטו ומשרד התרבות והספורט לחיזוק הליגה מדי עונה, שיחולקו בין קבוצות שירשמו בטופס המשחק לאורך כל העונה ארבעה זרים בלבד. בנוסף תוקם ליגת פיתוח under 22 תוך הגדלה משמעותית של תקציב המינימום בליגה לאור סיוע המשרד והטוטו בכ 6 מליון שקלים לקבוצה.

כאמור, הצדדים נפגשו על מנת לדון במשבר בין ארגון שחקני הכדורסל ומנהלת הליגה, שהוביל להכרזת סכסוך עבודה על ידי ארגון השחקנים. הושגה פריצת דרך משמעותית. השר הביע את עמדתו בכל הנוגע לצורך הממשי להפחתת מספר הזרים ובשיתוף ישראלים במשחקי הקבוצות. כל הצדדים הסכימו שיש לפעול להגדלת דקות המשחק לשחקנים מקומיים והצורך הדחוף להעלות את רמת הליגה הישראלית ביחס לשאר הליגות ברחבי העולם תוך שימת דגש על הזדהות הקהל הישראלי עם קבוצות הליגה ושיפור הישגי נבחרת ישראל בכדורסל.

שר התרבות והספורט מיקי זוהר: ״כפי שהבטחנו, ברוך ה׳ אנחנו מביאים בשורות אדירות לספורט הישראלי בכלל ולעולם הכדורסל בפרט. רמת הליגה תעלה משמעותית בעונה הבאה והישראלים שלנו יזכו לשחק דקות נוספות לצד שחקנים איכותיים מאוד בקנה מידה עולמי שיגיעו לשחק בישראל, יחד עם זאת אנחנו לא שוכחים את טיפוח הצעירים שלנו ונקים אקדמיות יחד עם ליגות פיתוח. לתחושתי אנחנו במסלול הנכון״.

יו"ר המנהלת ארי שטינברג: ״מתווה השר מהווה מהפכה אמיתית בכדורסל הישראלי ואנו בטוחים שיביא לפריחתה של הליגה ולפריחה של הישראלים המשחקים בה כיום וישחקו בה בעתיד. אנחנו שמחים לשתף פעולה עם ארגון השחקנים ולפעול מקצועית לשיפור וקידום השחקנים הישראלים הצעירים. אני מודה לשר מיקי זוהר שנרתם במהירות לפתרון מצוקת השחקנים ומודה לעודד שעשוע וניר אלון שהתנהלו בצורה עניינית ומקצועית. לאחר שמתווה השר ינוסח על כל סעיפיו הוא יובא לאישור דירקטוריון המנהלת״.

ניר אלון ראש חטיבת הספורט בהסתדרות ונציג ארגון השחקנים:
״המתווה שהביא שר הספורט מיקי זוהר, הוא בשורה ולענף הכדורסל. הוא דואג לשחקנים הישראלים בפרט ולענף הכדורסל בכלל. בשלב הזה החלטנו להקפיא את סכסוך העבודה. אנו מודים לשר על התמיכה וליו״ר המנהלת ארי שטינברג. יחד עם מנכ״ל ארגון שחקני הכדורסל עודד שעשוע, נמשיך לדאוג לספורטאים בישראל״. איגוד הכדורסל בירך על המתווה.

שר הספורט מיקי זוהר וארגון שחקני הכדורסל
צילום: תקשורת השר
Back to top button