מבזקיםפוליטי / מדיני

ליברמן מזהיר: "המתווה "המרוכך", הוא תרגיל הונאה"

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן, התייחס לפני זמן קצר (שני) בישיבת הסיעה למתווה שהציעה רוטמן לשינויים במערכת המשפט ואמר כי "המתווה "המרוכך", הוא תרגיל הונאה שעומד בסתירה לכל הערכים הדמוקרטיים והליברליים של מדינת ישראל."

לדבריו, "הבסיס היחידי לפשרה ולהידברות זה מתווה הנשיא, והקפאת הליכי החקיקה בכנסת. גם היום חייבים להדגיש את העובדה שכל הצעות החקיקה שמובילה הקואליציה זה שלב בדרך למדינת הלכה."

ליברמן הוסיף כי "היום שמענו שנתניהו התחייב בפני גפני, עוד לפני התקציב, להעביר את פסקת ההתגברות וחוק ההשתמטות (חוק יסוד לימוד התורה). עסקני ש״ס ויהדות התורה לא יודעים שובע, וכרגע דורשים ייצוג של 20% לעסקנים שלהם בקרב החברות הממשלתיות, כולל חברות ביטחוניות- קודם שיהיה להם 20% ייצוג בקרב חיילי צה״ל. לכן, אין ברירה – חייבים להפריד בין דת למדינה, אחרת לא תהיה לנו מדינה. חייבים להבטיח את העיקרון של צבא העם והשוויון בנטל."

יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן (ללא קרדיט)
יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן

"אני קורא לבית המשפט העליון לפסול את כל החקיקה המטורללת, כולל חוק הנבצרות, חוק המתנות וחוק דרעי 2. נגיש בג"ץ על כל החוקים הללו ברגע שיעברו." אמר ליברמן והוסיף, "אני קורא גם לכל ראשי הגופים הרשמיים והממלכתיים לציית בראש ובראשונה לפסיקות של בית המשפט העליון ולנקוט בעמדה ברורה."

לסיום אמר ליברמן כי "כל משבר הוא גם הזדמנות, זו העת לכונן חוקה ובית משפט לחוקה במדינת ישראל. אנחנו בישראל ביתנו הגשנו הצעת חוק לכינון חוקה, להקמת בית משפט לחוקה ואנחנו נפעל בהתאם."

צפו: דברי יו"ר מפלגת ישראל ביתנו, ח"כ אביגדור ליברמן בישיבת הסיעה

Back to top button