מבזקיםתנועה ותחבורה

מאות אלפים צפויים לעבור בערב פסח ובחול המועד במעבר הגבול "בגין" בטאבה

השנה חלים בחודש אפריל חג הפסח, חג הפסחא ועיד אל פיטר. עקב כך צפויים במעבר הגבול טאבה עומסי שיא של כ-13 אלף נוסעים מדי יום במהלך החג, ואף יותר מכך בערב החג, למחרת הסדר ולקראת סוף חופשת החג.

מעבר הגבול טאבה פתוח 24 שעות ביממה לאורך כל השבוע. השעות העמוסות פחות הן בדרך כלל שעות אחר הצהריים, מ-16:00 ועד 20:00, ומומלץ להגיע למעבר בשעות אלו אם הדבר מתאפשר. רש"ת הודיעה על פתיחת מסלול מהיר למשלמי אגרת המעבר מראש ולבעלי דרכון ביומטרי.

רשות שדות התעופה ממליצה לעוברים לסיני להקדים ולרכוש אגרת מעבר מראש באתר האינטרנט borderpay.metropolinet.co.il (חפשו בגוגל "תשלום אגרת מעבר"), ולחסוך זמן המתנה במעבר. אישור התשלום יישלח במייל ואין צורך להדפיסו אלא מספיק להציגו בנייד. לרשות המשלמים מראש יעמוד מסלול מהיר במעבר.

ישראלים המתכוונים לעבור את הגבול עם רכבם, מתבקשים להירשם מראש באותו אתר ולשלם את האגרות הנדרשות. יש להגיע למעבר עם רישיון רכב מתורגם לאנגלית. את התרגום ניתן לבצע בתחנות ממסי ברחבי הארץ.

שרת התחבורה והבטיחות בדרכים תא"ל (במיל') מירי רגב: "ביקושי שיא במעברי הגבול בחופשת הפסח מעידים על כלכלה בריאה ועל מצב הרוח הלאומי. הנחיתי את רשות שדות התעופה להיערך לעומסים הצפויים, הן בנתב"ג והן במעבר הגבול "בגין" בטאבה, להוסיף עמדות בידוק וכוח אדם, ולעשות הכל כדי להבטיח לנוסעים חוויה חיובית, הן ביציאה לחופשה והן עם חזרתם ארצה. נאחל לכל בית ישראל חג שמח וחופשה נעימה, בכל מקום שבו יבחרו לבלות אותה!"

ברש"ת מסרו כי בעקבות מקרים מצערים שקרו בעבר, נזכיר שוב לכל הישראלים לבדוק היטב את תיקי היד והמזוודות שלהם ולוודא כי אין בהם תחמושת כגון כדורים, תרמילים או מחסניות. המצרים מתייחסים בחומרה רבה לניסיונות להכנסת נשק ותחמושת למצרים.

עוד מסרו ברשות שדות התעופה כי הנוסעים אשר משאירים את רכבם באילת, מתבקשים להקפיד על חניה מסודרת ובהתאם לחוק, ולהימנע מגרירה וקנסות. ב-1 באפריל ייפתח חניון ציבורי חדש סמוך למעבר הגבול טאבה, ובו כ-100 מקומות חניה. בנוסף, מעמידה עיריית אילת לרשות הציבור חניון לטווח ארוך בתשלום בשטח שדה התעופה הישן שאינו פעיל יותר. מהחניון יוכלו הנוסעים להגיע למעבר הגבול בשירות אוטובוסים בשעות הפעילות, או במונית.

רשות שדות התעופה נערכת לתנועת הנוסעים המוגברת במעבר הגבול למצרים עם תגבור תשתיות וכוח אדם. בין היתר נוספו עמדות שירות למחזיקי דרכון ביומטרי, והוצבו מתקני מים קרים באזורי ההמתנה, ספסלי ישיבה וסככות הצללה. כמו כן תוגבר צוות העובדים במעבר ובחנות הדיוטי פרי.

מסוף בגין – מעבר טאבה. ארכיון. צילום: חדשות מבזק לייב
Back to top button