מבזקיםמשפטי/פלילי

בני זוג שעברו לינץ' הגישו תביעה של כשני מיליון ש"ח

אביה ושחר אנטמן אשר הותקפו בלינץ' לפני כשנתיים לאחר שחזרו מהצעת הנישואין שלהם בבית החושן בירושלים, הגישו באמצעות עו"ד חיים בלייכר מארגון 'חוננו' תביעה אזרחית בבית המשפט השלום בירושלים, כנגד מחבל נוסף שהשתתף בלינץ' בסך 1,950,000 ₪.

המחבל הורשע בחודש אוגוסט 2022 והוטלו עליו 27 חודשי מאסר בפועל, לצד עונשי מאסר על-תנאי וכן פיצוי בסך 8,000 ₪. בארגון חוננו אומרים כי בקרוב יגישו תביעה נוספת כנגד שני מחבלים נוספים שהשתתפו בלינץ' ונידונו ל6 עד 9 שנות מאסר.

בתביעה אותה הגיש עו"ד בלייכר פירוט אודות הנזק שנגרם להם כתוצאה מהאירוע ופירוט אודות הכאב והסבל שחוו, ועדיין חווים, בעיקר במישור הנפשי, בעקבות האירוע. במסגרת התביעה מבקשים הנפגעים מבית המשפט להשית על המחבל גם פיצויים עונשים, בשל העובדה כי המחבל גרם להם את הנזקים מתוך מניע גזעני-לאומני (טרור).

מארגון חוננו נמסר: "נזכיר כי הלינץ' הקשה אירע כשנתיים, לאחר שאביה הציע נישואין לבחירת ליבו שחר בבית החושן הצופה על הר הבית. בדרכם חזור מהצעת הנישואין נחסם רכבם ע"י פורעים ערבים אשר החלו לזרוק עליהם סלעים ואבנים. אביה יצא מהרכב וספג מכות, אבנים ואף נדקר בגבו. שחר הצליחה להימלט ולחבור למשטרה, ואביה הפצוע הגיע אליהם אף הוא. הוא פונה לבית החולים שערי צדק, אושפז ונזקק לטיפול רפואי ממושך – מה שדחה את מסיבת האירוסין של הזוג."

עו"ד חיים בלייכר מסר לאחר הגשת כתב התביעה: "אנו נעשה מאמץ להגיע לכל מחבל שפגע ביהודים כדי לגבות מהם מחיר גבוה על מעשיהם אנו מקווים שפעילות זו תתרום למלחמה של עם ישראל כנגד הטרור האיסלאמי שפועל נגדנו כל העת".

אילוסטרציה. קרדיט: freepik
Back to top button