חדשות הארץמבזקים

יו״ר איגוד ההייטק הישראלי: “אני מתקשה להיות אופטימי”

יו״ר איגוד ההייטק הישראלי, מריאן כהן, השתתף היום (שני) בוועידת התעשייה וההיי-טק של התאחדות התעשיינים והתייחס לרפורמה המשפטית והשלכותיה, לטענתו, על התעשייה והתעסוקה בהייטק.

״בסופו של דבר כמהנדס, אני מסתכל על המספרים והם לא משקרים.” אמר כהן והוסיף, “ניתן לראות כי הבוקר הדולר נגע ב- 3.7 והוא ממשיך לעלות. זה לא במקרה. אם לפני שנתיים אמרו לנו שההייטק הוא האשם להיחלשות הדולר, היום כשכבר לא נכנסת כמות בלתי נדלית של דולרים, אז השמיים קודרים ויש צורך להתייחס ברצינות למספרים.”

זיק זק - הרשמה לרשת החברתית

“באותו האופן, עבור הסטארט אפים השמיים די קודרים. ניתן לראות בחמש השנים האחרונות ירידה מתמשכת במספר הסטארטאפים. אומנם ישנה התהדרות של ישראל כאומת הסטארט אפ אך יש צורך להסתכל קדימה. זה מטריד אך גם בתוך זאת אני מחפש את האופטימיות”. הוסיף.

עוד הוסיף כהן כי ״רק אתמול (ראשון) דוח שירות התעסוקה הראה שיש ירידה משמעותית במס המשרות בהייטק ובתקופה הזו הממשלה צריכה להירתם בשני דברים. ראשית, ביצירת סביבת עבודה יציבה ושנית אנו צריכים לדעת שיש לנו שותף כשהשמיים קודרים ולא הכול משגשג”.

על גיוס כספים הוסיף כהן: ״אנו חיים בסביבה שמושפעת גם מהעולם הגדול. כל הדברים משפיעים מבחוץ ואז יש השפעה על מה שקורה מבפנים. הקושי לגייס כסף קיים באופן כללי. אך הקושי בגיוס עבור סטרטאפים ישראליים, הוא קריטי, בין אם לסטרטאפים או לתעשייה בכללותה וכולנו מודאגים. אם אותם סטרטאפים לא יתקיימו היום, אז בעוד שלוש שנים התעשייה תהיה בקושי גדול יותר. אני מתקשה להיות אופטימי״.

מריאן כהן
צילום: סיון פרג׳

Back to top button