מבזקיםפוליטי / מדיני

"אז לא יכולנו להגן על עצמנו, היום אנחנו עוזרים לאחרים להגן על עצמם – איזה מהפך כביר"

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס לפני זמן קצר (ראשון) לפגישתו עם קנצלר גרמניה בשבוע שעבר ולמאבקים העיקריים לטענתו, של הממשלה הנוכחית בראשותו.

בפתח דבריו אמר נתניהו: "אני אתייחס היום לשלושה מאבקים שלנו: המאבק נגד הגרעין האיראני, המאבק נגד הטרור והמאבק נגד האנרכיה. ראשית, המאבק המדיני. ממשלת ישראל ממשיכה במאבק נגד תכנית הגרעין של איראן. בשבוע שעבר נפגשתי עם קנצלר גרמניה אולף שולץ. עמדתי יחד עם הקנצלר על הרציף בברלין שממנו נשלחו היהודים אל מחנות המוות."

"בניגוד לעבר, כשאנו עומדים היום מול המשטר הקיצוני בטהרן, שמבקש למחוק אותנו מעל פני האדמה, אנו עושים כל מה שדרוש כדי להגן על עצמנו. כפי שאני אומר למנהיגי העולם, וכפי שאמרתי לקנצלר שולץ, המדינה היהודית לא תאפשר שואה נוספת. התפנית העצומה בגורל עמנו קיבלה ביטוי בולט בביקורי, בדיונים שקיימנו על אספקת מערכת ה-חץ 3 מישראל לגרמניה. בשואה היהודים היו חסרי מגן מול גרמניה הנאצית. 80 שנה לאחר מכן, גרמניה מבקשת להשיג מערכות הגנה מהמדינה היהודית. אז, לא יכולנו להגן על עצמנו, היום, אנחנו עוזרים לאחרים להגן על עצמם – איזה מהפך כביר. עכשיו, לגבי המאבק בטרור, כוחותינו פועלים מסביב לשעון כדי לבוא חשבון עם המחבלים ולסכל תשתיות טרור. עשרות מחבלים חוסלו בחודש האחרון, רבים אחרים נעצרו." הוסיף ראש הממשלה.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

עוד אמר נתניהו: "אני חוזר ואומר: כל אלה שמנסים לפגוע באזרחי ישראל – דמם בראשם. אנחנו מגיעים אל המחבלים ואל אדריכלי הטרור בכל מקום. שלישית, לא נקבל אנרכיה. יש הקוראים לחסימות כבישים, לסרבנות, לדם ברחובות, לפגיעה באישי ציבור. אנחנו לא נקבל זאת, ולא נקבל אלימות – משום צד. אני מצפה מהמפכ"ל והמשטרה לאכוף את החוק, למנוע אלימות וחסימות צירים, ולאפשר את שגרת חייהם של אזרחי המדינה. אני מצפה מהשב"כ והפרקליטות לפעול בנחישות נגד אלה המסיתים לרצח שרים וחברי כנסת, ולרצח ראש הממשלה ומשפחתו. בלי להעלים עין, בלי לעשות הנחות ובלי לעגל פינות. אני מצפה מהרמטכ"ל ומראשי זרועות הביטחון להיאבק בתקיפות בסרבנות. אין שום מקום לסרבנות בשיח הציבורי. מדינה חפצת חיים לא יכולה להשלים עם תופעות כאלה, ואנחנו לא נשלים איתן."

לסיום, אמר: "במקום ההסתה הקריאות לאנרכיה, במקום הנדסת התודעה של ערוצי התעמולה, צריך להיות דיון אמיתי, ענייני והוגן ברפורמה המשפטית. נשמת אפה של הדמוקרטיה זה האיזון בין שלוש הרשויות – המחוקקת, המבצעת והשופטת. איזון זה הופר בישראל במהלך העשורים האחרונים, כפי שלא קרה בשום דמוקרטיה בעולם. ועל כן יש היום הסכמה רחבה על הצורך להחזיר את האיזון הנדרש, שהיה קיים במדינה כמעט יובל שנים. לשם כך נבחרנו – וכך נעשה. נעשה זאת בשיקול דעת ובצורה אחראית, באופן שישמור על זכויות היסוד של כל אזרחי ישראל – חילונים ודתיים, נשים, להט"בים, מיעוטים, כולם – בלי יוצא מן הכלל".

בנימין נתניהו - אולף שולץ
ארכיון. צילום: חיים צח, לע"מ

2 תגובות

  1. ביבי תעשה טובה לאנושות ולכל עם ישראל תצא מהפוליטיקה ותיקח את בו גביר החומיני וסמוטריץ החאמניאי עושים מישראל אירן השניה

Back to top button