חדשות הארץמבזקים

מרגש: קמה מכיסא הגלגלים והגיעה לקו הסיום – רות הוכיחה שהכל אפשרי

רות בירנבאום, בת 12 מקיבוץ עומר, מתמודדת עם אפילפסיה קשה ושיתוק מוחין, אך זה לא עצר אותה מלהשתתף במרתון ירושלים הבוקר (שישי) במקצה ה-42 ק"מ יחד עם אביה ראמון. רות היא חניכה זה מספר שנים בבית הדרומי של עמותת בית הגלגלים, המסייעת ומהווה בית שני למאות בני נוער ובוגרים עם מוגבלות פיזית, והשתתפה במרתון השנה בירושלים, על מנת לגייס תמיכה למחנות הקיץ של העמותה.

בסוף המקצה, אותו ביצעה רות על כיסא גלגלים בתמיכת ובדחיפת אביה וחבריו, צעדה את 100 המטרים האחרונים בעזרת הליכון והוכיחה לכולנו שהכול אפשרי. "אני מאד אוהבת לרוץ עם אבא שלי. לראות אנשים ולהרגיש את הרוח והטבע" סיפרה רות. "התרגשתי מאד לקראת המרתון וחיכיתי לראות את הרצים, המלווים והנופים של ירושלים".

"רציתי להראות לרות שאין דבר שעומד בפני הרצון וגם היא יכולה בדרכה שלה לעמוד באתגר ולהתגלגל מרתון מלא" אמר רמאון אביה של רות. "המון משפחה וחברים באו לעודד ולהשתתף איתנו באתגר הזה, אז היה מאד שמח ומעצים עבור רות וכל מי שליווה אותנו" שיתף, והתייחס להשפעה של האתגר על רות "זה לא המרתון הראשון שלנו ולא ניתן לתאר במילים מה החוויה הזו עושה לרות. ההכנות למרתון, השיחות לפני, האימונים שלנו ביחד, ההשכמה המוקדמת, האוירה של ירושלים והעידוד ותמיכה מכל הסובבים אותה, זה דבר שמאוד מאוד מרגש ומעצים אותה ובונה אותה גם בהיבט המנטלי".

רות השתתפה במרתון ירושלים השנה על מנת לגייס תמיכה למחנות הקיץ של עמותת בית הגלגלים, "בית הגלגלים הוא הבית השני שלי" סיפרה רות בהודעה שפרסמה בפלטפורמה לגיוס ההמונים Jgive, "שם אני פוגשת ומבלה עם החברים הטובים שלי. הסופ"שים שם אלו סופי שבוע מלאים בפעילות חברתית ומעניקים לנו המון שמחה ואושר שממלאים אותנו באנרגיות חיוביות" סיפרה. "השיא של הפעילות החברתית מתרחשת במחנה הקיץ שאנחנו כבר מחכים לו, זה מחנה קיץ שהוא חוויה משמעותית ובלתי נשכחת. מחנות הקיץ של בית הגלגלים זה החברים שלי, שמחה, אושר וחוויות משותפות" סיכמה.

מנכ"ל עמותת בית הגלגלים יהודה פרידמן בירך: "היכולת של אדם עם מגבלה להשתתף באתגר ספורטיבי מורכב מזכיר לכולנו עד כמה התמודדות עם קושי היא בעיקרה התמודדות מול עצמינו. הספורט מהווה קרקע פוריה לשיוויון גיוון והכללה."

 מרתון - רות בירנבאום - עמותת בית הגלגלים
צילום: עמרי כספי
 מרתון - רות בירנבאום - עמותת בית הגלגלים
צילום: עמרי כספי
 מרתון - רות בירנבאום - עמותת בית הגלגלים
צילום: עמרי כספי
 מרתון - רות בירנבאום - עמותת בית הגלגלים
צילום: עמרי כספי
צילום: עמרי כספי
צילום: עמרי כספי
צילום: עמרי כספי

תגובה אחת

Back to top button