מבזקיםמשפטי/פלילי

במהלך השבעה: כתובת נאצה "יריב לוין – אויב העם" רוססה סמוך לביתו של השר

אלמונים רססו כתובת נאצה על חומה בעיר מודיעין, סמוך לביתו של השר יריב לוין. על החומה נכתב "יריב לוין – אויב העם".

במערכת הפוליטית, מימין ומשמאל, גינו את המעשה.

יו״ר המחנה הממלכתי בני גנץ אמר בתגובה: "יש לי מחלוקת עמוקה עם שר המשפטים לוין על המהפכה המשטרית שהוא מקדם ואני אעשה כל מה שאפשר כדי למנוע ממנו להצליח בתוכניתו שתפגע אנושות בדמוקרטיה. אבל גם כשהבית בוער, צריך לשים גבולות. אני מגנה את ריסוס הכתובות סמוך לביתו. ההפגנות לשמירה על הדמוקרטיה הן קריטיות, כתובות נאצה והסתה – לא לגיטימיות".

חבר הכנסת אלון שוסטר, מהמחנה הממלכתי אמר כי "גם לעת מחלוקת עמוקה, אין לחצות קו אדום של הסתה. אני משתתף בצערו של לוין, על הפרידה מאביו. את הוויכוח החריף נמשיך, בנחישות ובאומץ."

שר התרבות והספורט מיקי זוהר אמר כי "דברי הנאצה החמורים שרוססו על ביתו של יריב לוין בזמן שיושב שבעה על אביו, הם תוצאה של קמפיין הסתה מאורגן שנועד לזרות שנאה נגדנו. אנחנו מיישמים באופן דמוקרטי את רצון הבוחר ומביאים לשינוי מיוחל. הההסתה והשקרים שהדמוקרטיה שלנו בסכנה היא ספין שנועד להרתיע את הציבור. הרפורמה תושלם."

ח״כ חילי טרופר אמר בתגובה לכתובת הנאצה שרוססה על ביתו של שר המשפטים: "כמה כיעור ושנאה יש במי שבוחר לרסס גרפיטי בגנות שר המשפטים ולכנותו אויב העם. כל זאת בזמן שהוא יושב שבעה על אביו שנפטר. את השנאה צריך להשאיר מחוץ לשיח. אני מגנה בכל פה".

ח"כ עודד פורר (ישראל ביתנו) אמר כי "אין מקום לשיח של שנאה, אין מקום לכתובות נאצה. אני מגנה בכל תוקף את מי שבחר באופן מבזה לרסס כתובת נאצה על ביתו של השר לוין בזמן שהוא יושב שבעה."

שוטרי תחנת מודיעין פתחו בחקירה וחוקרי הזיהוי הפלילי אוספים ממצאים בזירה ובוחנים אמצעי תיעוד על מנת להגיע אל המבצעים.

במהלך השבעה: כתובת נאצה "יריב לוין - אויב העם" רוססה סמוך לביתו של השר
צילום: דוברות המשטרה

3 תגובות

 1. כל פרזיט סרטני שבורח מהדלי(מחנה הריכוז ישראל)
  -נחזיר אותו חזרה עם קילשון😎💉✌️

  תופעת "הסרטן שבדלי" הינה תופעה יוצאת דופן בממלכת החי, אשר נחקרה לא פעם וזכתה לביטוי "אם אני לא יכול לקבל את זה, גם אתה לא תקבל" (ולבדיחה על ההוא שלאחר שלא התקבל לקורס טיס ביקש לשרת ביחידת נ.מ. (נגד מטוסים) וכשנשאל ענה – אם אני לא טס, אף אחד לא יטוס).
  התופעה: סרטן שנתפס ע"י דייג ומושלך לדלי ינסה בכל כוחו לטפס ולהימלט החוצה ולרוב גם יצליח. אלא שכאשר מספר סרטנים מושלכים לדלי, הם אוחזים בצבתות זה של זה ומונעים זה מזה להימלט, מתוך איזו הבנה שאם לא כולם יצליחו להימלט אז אף אחד לא יימלט. יותר מכך, המחקר גילה כי אם היה סרטן שהצליח להשתחרר מלפיתת חבריו ולנסות ולטפס, הם יתפסו אותו וישברו לו את הצבתות ואף יהרגו אותו. בתרחיש זה, למרות היכולת של כל אחד מהסרטנים לברוח בכוחות עצמם, הם תופסים זה את זה, מעוררים פחד אצל כל סרטן אחר מלנסות ולברוח ובכך מוודאים את מותה הקולקטיבי של הקבוצה.
  ההתנהגות הזו נצפתה גם בקהילות של בני אדם וזכתה בפסיכולוגיה לכינוי מנטליות הסרטן או תסמונת הסרטן שבדלי, אשר בו הקולקטיב פועל למניעת הצלחתו של הפרט: אם זו קבוצת נשים במקום עבודה שבו אחת מהן תתחיל להתלבש בצורה יפה יותר והן ינסו לדכא אותה לחזור ולהתלבש "כמו כולן", או בן משפחה שיירצה לעבור לעיר הגדולה לטובתו ויקבל משוב שלילי מהסובבים אותו, חבר לעבודה שיתחיל לאכול בריא וחבריו יקניטו אותו על שאינו אוכל כמוהם – כל מצב שבו אדם מגיע להבנה שעדיף לו להיות כמו כולם ולא לנסות והתבלט.
  מחקר שפורסם ב-2015 העלה שבבתי ספר בניו-זילנד שבהם הציוניים גלויים לכל, תלמידים מצטיינים נוטים להשיג תוצאות ממוצעות בבחינות ובעבודות וזאת מחשש להצקות ובריונות מצד חבריהם לכיתה, וכאשר הציונים לא היו גלויים, התברר כי אותם התלמידים התאמצו יותר, עבדו באופן עצמאי יותר, מה שהביא לשיפור ממוצע של עד 18% בתוצאות.
  הטענה היא שהאנלוגיה בהתנהגות האנושית היא שחברי קבוצה חשים מאוימים וחיים בפחד שמא אחרים יצליחו יותר מהם ולכן הם ינסו להפחית את הביטחון העצמי של כל חבר שמשיג הצלחה מעבר לאחרים, בשל קנאה, טינה ותחרותיות, וזאת על מנת לעצור את התקדמותו של אותו חבר.
  תופעת הסרטן בדלי, מקבלת תוקף גם בפייסבוק, כאשר חברים לא מוכנים לתמוך זה בזה בלייק לדף עסקי, או לפוסט או כל דבר אחר הנובע מתוך אותה קנאה, ומתוך התקווה שמיעוט לייקים יגרמו לייאוש בצד השני.
  עוד על הפסיכולוגיה של התופעה אצל בני האדם:
  https://www.developgoodhabits.com/crabs-bucket
  וגם
  https://www.roliedema.com/crabs-in-a-bucket.html

  באדיבות המוסד . לביטוח לאומי😎

Back to top button