מבזקיםמשפטי/פלילי

חשד: התחפשו לפועלים, עטו מסיכות וצבעו את הכבישים באדום – ורוד

במהלך הלילה (חמישי) צבעו עשרות אמנים את הדרך המובילה ממגרש הרוסים לבית המשפט העליון. לאורך הדרך נצבע פס בצבע אדום – ורוד המסמן, לדברי הפעילים, את הקשר הבלתי ניתן לניתוק בין מערכת משפט עצמאית לבין חופשי הביטוי והיצירה, הפנאי, התרבות והספורט.

נזכיר, כי מחר (שישי) יתקיים מרתון ירושלים.

בסיום הפעולה מסרו המארגנים: "הפס שנצבע הבוקר מסמן את הקשר הבלתי ניתן לניתוק בין מערכת משפט עצמאית לבין חופש הביטוי והיצירה. ההיסטוריה מלמדת שהחרבת המוסדות הדמוקרטים מובילה בהכרח לרדיפה, השתקה וצנזורה של אמנות, תרבות ויצירה."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

הם הסבירו כי "אין תרבות, יצירה ומחשבה חופשית בלי דמוקרטיה ואין דמוקרטיה בלי תרבות, פנאי, ספורט יצירה ומחשבה חופשית. כאשר דמוקרטיות קורסות האמנים נרדפים, מושתקים ואינם יכולים להציג עוד דעות ורעיונות שנוגדים את המדיניות הרשמית, אין צבעים, אין גוונים, רק מיסוך אפור ודכאני שמטרתו לייצר חברה צייתנית ומפוחדת."

עוד ציינו המארגנים כי הצבע שנבחר הינו צבע שפותח במיוחד לטובת המייצג וקל להסרה. והוא פותח לאחר התייעצות עם מומחים. המארגנים הוסיפו כי: "אנחנו אוהבים את העיר שלנו, והחלטנו לסמן את המרחב הציבורי בשביל לומר כמה הוא חשוב לנו, לא בשביל לפגוע בו. חשוב לנו שיופיה של העיר יישמר, למען כל המגוון של תושביה. זאת ההתחלה, אבל היא רק חלק ממהלך גדול יותר שמספר את הסיפור שבלי דמוקרטיה אין תרבות."

לפני זמן קצר, עצרה המשטרה חמישה חשודים בגין השחתת פני מקרקעין, זאת לאחר שעל פי החשד היו מעורבים בצביעת הכביש שלא כחוק במרכז ירושלים.

על פי החשד, חלק מהחשודים במסווה של פועלים לבושים סרבלים לבנים, עטו מסיכות על פניהם ובעזרת שימוש בכלי עבודה, ריססו לאורך הדרך קווי צבע אדום – ורוד בניגוד לחוק. אחד החשודים שנעצרו צילם את המעשה באמצעות רחפן.

החשודים הועברו לחקירה בתחנת לב הבירה של מחוז ירושלים.

צילום : אמיר גולדשטיין

Back to top button