מבזקיםמשפטי/פלילי

שלף סכין שהוסתרה ודקר אותו מספר פעמים: בן 20 יואשם בדקירת השוטר

ביום שישי האחרון, הוזעקו שוטרי סיור מתחנת לב הבירה במחוז ירושלים אל דירת מגורים בשכונת רמות בעיר בעקבות דיווח על צעיר בשנות ה-20 לחייו שמשתולל בביתו.
בהגעת השוטרים וגורמי רפואה, הם הבחינו באי סדר בבית שכלל בין היתר נזק רב וכי החשוד מסתגר בחדרו, תוך שהוא צועק לכל עבר.

בעקבות כך, ניהל השוטר שיח עם החשוד במשך דקות ארוכות במטרה להניעו לשתף פעולה עם צוותי הרפואה שהמתינו במקום. בתוך כך, נכנס השוטר אל חדרו של החשוד ושם נמשך השיח עוד זמן מה.

בשלב מסוים, שלף החשוד לפתע סכין שהוסתרה מאחורי וילון בד שפרוס על הקיר, ודקר את השוטר מספר פעמים בפלג גופו העליון. השוטר שלא איבד עשתונות, הצליח לאחוז בידו החמושה של החשוד ולהרחיקה מגופו ובכך מנע את המשך מעשיו של החשוד.

מיד לאחר מכן, יצא השוטר מחדרו של החשוד במטרה לקבל טיפול רפואי על ידי צוותי הרפואה שנכחו במקום ופינו אותו במצב קשה לבית החולים, והשוטרת שהייתה עמו סייעה לו בהשתלטות על החשוד עד להגעת כוחות משטרה נוספים שהוזעקו על ידם.

החשוד נעצר והועבר לחקירה בתחנת לב הבירה. מעצרו הוארך בבית המשפט והוא שנשלח לבדיקה רפואית. לאחר שהושלמו פעולות החקירה בעניינו, הוגשה אתמול (שלישי) הצהרת תובע בדבר הכוונה להגיש נגדו כתב אישום מטעם הפרקליטות ומעצרו הוארך עד לתאריך 16.3.23.

זמן קצר לאחר האירוע, מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג׳מן הגיע לבית החולים לבקר את השוטר שנפצע, וקיים במקום הערכת מצב עם המפקדים. אתמול שוחרר השוטר לביתו מבית החולים, לאחר שחל שיפור ניכר במצבו הרפואי. מפכ"ל המשטרה שוחח עם השוטר אמש, שיבח את אופן תפקודו באירוע וציין בין היתר: ״פעלת בגבורה ועשית את העבודה שלך בצורה מצוינת תוך שאתה מסכן את עצמך כדי למנוע פגיעה באזרחים חפים מפשע. התפקוד שלך באירוע הוא דוגמה לשוטר שרואה את טובת האזרח ובטחונו לנגד עיניו".

צילום: דוברות המשטרה
Back to top button