חדשות הארץמבזקים

כוחות מד"א ערוכים לאבטח רפואית את מרתון Winner בירושלים

מרתון Winner ירושלים, על מקציו השונים, יוזנק ביום ו' (17.3) בשעות הבוקר המוקדמות מכיכר המגבית המאוחדת בדרך רופין בירושלים ויסתיים בגן סאקר. רבבות הרצים שיאובטחו רפואית על ידי כוחות גדולים של מד"א צפויים להתחרות במקצים השונים, בהם מרתון שלם (42.2 ק"מ) וחצי מרתון (21.1 ק"מ), מרוץ ל-5 ו-10 ק"מ, מרוץ משפחות 1.7 ק"מ ומרוץ קהילתי של 800 מטרים.

בשטח האירוע ולכל אורך המסלולים, ייפרשו כוחות מד"א באמצעות ניידות טיפול נמרץ, אמבולנסים, אופנועי מד"א ורכבי שטח מיוחדים שינועו עם ציוד רפואי על המסלולים עצמם לצד הרצים. חוליות מגישי עזרה ראשונה, יסתובבו רגלית לאורך המסלול על מנת להגיש מענה רפואי לכל צורך. לאורך המסלול ובנקודת הסיום יוקמו אוהלי מיון מרתוני עם מיטות-טיפול-נמרץ שיאויש ע"י חובשים ופאראמדיקים של מד"א ואחיות ורופאים מבי"ח שערי צדק בראשות פרופ' נעמה קונסטנטיני ובהן יוצב ציוד רפואי מתקדם הכולל גם ברכות מים עם קרח שמטרתם לקרר במהירות נפגעים ממכות חום קשות, בנוסף יוקם בנקודת הסיום אוהל לטיפול בנפגעים קלים.

צוותי מד"א בבירה שפועלים בשיתוף פעולה מלא עם הפקת המרתון ומשטרת ישראל תוגברו על מנת להעניק טיפול רפואי מהיר ומקצועי לאירועי השגרה גם במקומות בהם קיימות חסימות דרכים עקב אירוע המרתון.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

מנהל מרחב ירושלים במד"א, אורי שחם: "הכוחות ערוכים להעניק מענה רפואי מידי ולטפל בכל תרחיש. על מנת לשמור על בריאות משתתפי המרתון אני מבקש מהרצים להישמע להוראות המארגנים, לעשות את כל ההכנות הבריאותיות הנדרשות מראש, ובמידה ואינם חשים בטוב להאט את ריצתם או לעצור בצד המסלול ולהזעיק באופן מידי את כוחות מד"א הפרוסים בשטח או בקו החירום 101 או באמצעות יישומון אפליקציית 'מד"א שלי' "

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "המרתון הוא אירוע ספורטיבי מהנה וכבכל שנה ההערכות הנכונה הכוללת צוותי רפואה רבים, שיתוף הפעולה עם עיריית ירושלים, הפקת האירוע, רופאים ואחיות מבי"ח שערי צדק ושימוש בכלי רכב ייעודיים של מד"א לתנאי השטח מבטיחים שנוכל להעניק טיפול רפואי יעיל ומהיר במידת הצורך. אני פונה למשתתפי המרתון להקפיד על הנחיות הרפואיות והבטיחותיות על מנת שהאירוע יסתיים ללא פציעות ומאחל למשתתפים הנאה מלאה ובטוחה."

יחידת האופנועים - מד"א - אילוסטרציה
אילוסטרציה. צילום: דוברות מד"א

Back to top button