מבזקיםמשפטי/פלילי

הורשע בקיזוז חשבוניות פיקטיביות בסכום כולל של מעל 9 מיליון ש"ח

בית משפט השלום ברמלה גזר על סלימאן אבו קטיפאן, הבעלים של חברת "פאר בנייני דרים 2010 בע"מ", עונש של 10 חודשי מאסר בפועל, מאסר על תנאי וקנס של 100 אלף ₪. אבו קטיפאן הורשע במסגרת עסקת טיעון בקיזוז של 29 חשבוניות פיקטיביות שסכום המס הנובע מהן מסתכם בכ-1.45 מיליון ₪. במסגרת הסדר הטיעון, השיב אבו קטיפאן לקופת המדינה את הסכום שנגרע ממנה כתוצאה מפעולותיו.

מכתב האישום שהוגש נגד אבו קטיפאן עולה כי בשנת 2014, בהיותו בעלים ומנהל של חברה שעסקה בתחום השיפוצים, קיזז 29 חשבוניות מס על שם חברה אחרת. במסגרת הסדר הטיעון הודה הנאשם כי הוא לא ביצע או התכוון לבצע את העסקאות המתוארות בחשבוניות אלו וכי קיזז אותן על מנת להפחית את חבות המס של החברה בבעלותו. הסכום הכולל שנקוב בחשבוניות הללו מסתכם בכ-9.5 מיליון ₪ והמע"מ הנובע מהן מסתכם בכ-1.45 מיליון ₪.

במסגרת הסדר הטיעון נקבע כי המדינה תעתור לעונש של 12 חודשי מאסר בפועל, בעוד שההגנה תהיה חופשית בטיעוניה. בעת מתן גזר הדין שקל בית המשפט את הודאת הנאשם, את העובדה שהשיב לקופת המדינה את הסכום שנגרע ממנה כתוצאה מפעולותיו, היעדר עבר פלילי, גילו הצעיר של הנאשם בעת ביצוע העבירות, חלוף הזמן ונסיבותיו האישיות.

מנגד, העמיד בית המשפט לחובת הנאשם את צמצום אחריותו כפי שעלה מטיעוני ההגנה, וכן חזר על ההלכה לפיה לעיתוי הסרת המחדל יש השלכה בפני עצמה לקביעת מידת ההקלה בעונש, ובענייננו הוסר המחדל רק במסגרת הסדר הטיעון, כשנתיים לאחר הגשת כתב האישום.

את רשות המסים ייצגה עו"ד לירז דבוש מהיחידה המשפטית מחוז מרכז. כתב האישום הוגש בעקבות חקירה שניהלה מחלקת חקירות מכס ומע"מ תל-אביב.

הורשע בקיזוז חשבוניות פיקטיביות בסכום כולל של מעל 9 מיליון ש"ח
אילוסטרציה. צילום: חדשות מבזק לייב

7 תגובות

  1. Leo Azulai הסכנה האמתית מנהלים את המדינה ביבי רוטמן ויריב לווין!!!!

  2. מירי מרים חזן פרץ בג״ץ ויאיר לפיד ובן כספית ויונית לוי וכל ערוצי 11,12,13 אנשי תקשורת האלה הם הסכנה של מדינת ישראל הם עושים את כל השטן במדינה הזאת !

  3. Leo Azulai מעניין פה מי העוכר ומי חיי על חשבון דם משפחות שכולות צהל

  4. מירי מרים חזן פרץ מה שמותר לשופטים של בג״ץ ה0מאלנים מותר לכולם לא רק לעוכרי ישראל !

Back to top button