חדשות הארץמבזקים

בית כנסת ארעי נהרס בצו בישוב חריש – נעצר חשוד בניסיון למנוע את ההריסה

משבר על רקע דתי? משטרת ישראל הודיעה (שני) שסייעה הבוקר למימוש צו הריסה של מבנה לא חוקי בחריש המשמש כבית כנסת ארעי על פי המשטרה, במסגרת אכיפה ממוקדת שתכליתה שמירה על בטחון הציבור והגברת נורמות הציות לחוק, הגיעו הבוקר כוחות משטרה יחד עם היחידה לאכיפת דיני התכנון ובנייה לחריש לצורך מימוש צו הריסה שהוצא ע"י הועדה המקומית לתכנון ובניה למבנה יביל ארעי שנבנה במקום מלוחות פח באופן לא חוקי על קרקע ציבורית.

"יש לציין כי לפעילות קדמו ניסיונות רבים להדברות מול מחזיקי המקום במטרה להגיע לפשרה ולמצוא חלופות מתאימות אך כולם נדחו ע"י מחזיקי המקום" נמסר. עם הגעת הכוחות למקום בוצע פינוי של תכולת המקום הכוללת ספרי התורה ותשמישי הקדושה בטרם בוצעה ההריסה והועברו בצורה מכובדת לגורמי העירייה.

בתוך כך, בפעילות השתתפו שוטרי תחנת עירון ומרחב מנשה, בשת"פ לוחמי מג"ב, יחד עם נציגי היחידה לאכיפת דיני תכנון ובניה למימוש צו ההריסה, כאשר מדובר עפ"י החשד בהקמת מבנה על קרקע ציבורית תוך הפרה חמורה של החוק וזלזול בוטה בצרכי הציבור במקום.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

במהלך הפעילות הגיעו למקום עשרות בני ישיבה שניסו למנוע את ההריסה, עד כה נעצר חשוד בגין הפרעה לשוטר במילוי תפקידו.

הריסת המבנה היום מצטרפת לשורה של פעולות אכיפה ממוקדות ולהריסה שבוצעה מוקדם יותר בעיר עכו ואותן מבצעת משטרת ישראל בכל עת ובכל מקום, ליישום צווים שיפוטיים תוך שמירה על הסדר הציבורי, למען האזרח הנורמטיבי שומר החוק במדינה.

הריסת בית כנסת לא חוקי בחריש
צילום: משטרת ישראל
Back to top button