מבזקיםצבא וביטחון

פורום ראשי קו העימות: החיזבאללה מתחזק והמדינה מפקירה את העורף

פורום ראשי קו העימות ערך היום (ראשון) מפגש עם אלוף פיקוד צפון, האלוף אורי גורדין. ראשי הרשויות סקירה ביחס למצב הביטחוני בקו הגבול. משה דוידוביץ, יו"ר פורום קו העימות וראש המועצה האזורית מטה אשר מחה במפגש על הקיצוץ הדרסטי והבלתי מתקבל על הדעת של הממשלה ביחס לתושבי קו העימות הצפוני ואמר: "אנו למדים מהסקירה היום כי ארגון חיזבאללה מתחזק ומתעצם ומנגד רואים כי המדינה מפקירה את העורף!".

בפורום ציינו כי בהחלטת הממשלה בשנת 2017 הוחלט כי יוקצו חמישה מיליארד שקלים למיגון יישובי הצפון שנמצאים סמוך לקו הגבול, עד תשעה ק"מ ממנו כשל- 70% מהם אין ממ"דים, אלא מקלטים ציבוריים מיושנים. ואילו כעת בתקציב המדינה לשנת 23-24 הוחלט כי יועברו מאה מיליון ש"ח בלבד מה שמהווה זלזול בוטה בחיי תושבי הצפון. תושבי קו הגבול ללא ממ"דים יישארו חשופים וללא מיגון וזאת על אף שהסקירה מראה על אפשרות של מלחמה קרובה מול חיזבאללה שהולך ומתעצם ובעצם מבין ש״הבטן הרכה״ היא תושבינו הלא ממוגנים.

דוידוביץ: "במקביל הדגשתי את חשיבות הקצאת המשאבים ליצירת צירי מילוט! כיום יש חוסר בכבישי אורך מה שמקשה מאוד על היכולת של האזרחים לצאת בביטחה מיישובי קו העימות וצמודי גדר בעת חירום. בפועל, הכבישים המרכזיים יהיו עמוסים בכלי רק"מ שיסתמו את הצירים בעת מלחמה מהצפון דרומה ותושבים רבים יהיו לכודים בישוביהם תחת אש. אני קורא לממשלת ישראל להתעשת ולשים את תושבי קו העימות בראש סדר העדיפויות".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
לוחמי צה״ל, מיחידות שונות, בפעילות בגבול הצפון. צילום: דובר צה"ל

Back to top button