מבזקיםמשפטי/פלילי

טרור ללא מעצורים: יידו בקבוקי תבערה לעבר בית חולים בירושלים

בסוף החודש שעבר, החלה חקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים בעקבות יידויי בקבוקי תבערה לעבר בית החולים הדסה הר הצופים בירושלים, על ידי מספר חשודים מכיוון עיסאוויה. בעקבות המקרה לא נגרם נזק ולא היו נפגעים.

לאחר ביצוע מגוון פעולות חקירה, חוקרי המשטרה של מחוז ירושלים התחקו אחר זהות החשודים במעשה, תושבי עיסאוויה בגילאי 14-15 בלבד. בתחילת החודש בלשי ימ״ר ירושלים ולוחמי מג״ב עצרו את ארבעת החשודים בביצוע המעשה בבתיהם שבמזרח ירושלים.

בחקירתם של החשודים במשטרה, עלה כי על פי החשד, החשודים היו מעורבים בשני מקרים נוספים של יידויי בקבוקי תבערה בתקופה האחרונה, כשאחד מהם כוון לעבר אוטובוס שהיה באזור. גם במקרים אלו לא היו נפגעים.

עם סיום החקירה בימ״ר ירושלים וגיבוש תשתית ראייתית נגד ארבעת החשודים במעשה, הבוקר הוגשה נגדם הצהרת תובע בבימ״ש ומעצרם הוארך בארבעה ימים נוספים, זאת עד לתאריך 15.3. בימים הקרובים צפוי נגדם כתב אישום.

במחוז ירושלים של המשטרה מציינים כי "מדובר במקרה חמור של יידויי בקבוקי תבערה, בין היתר לעבר בית חולים, שבוצע עפ״י החשד ממניע לאומני ויכול היה לגרום לפגיעה בחיי אדם. זוהי דוגמא נוספת לכך שאותם מפגעים ופורעי חוק בגיל צעיר יחסית, לא בוחלים באמצעים בניסיון לפגוע בחיי אדם וברכוש, גם שמדובר בבית חולים שמציל חיים של אנשים בכל האזור, יהודים וערבים כאחד."

"חקירה מקצועית ופעילות מבצעית נחושה, הובילה למעצרם ולמיצוי הדין עמם. נמשיך לפעול למאבק נחוש ובלתי מתפשר נגד כל מי שינסה לפגוע בחיי אדם באמצעות בקבוקי תבערה או בכל אמצעי אחר." הוסיפו.

צילום: דוברות המשטרה
Back to top button