בריאותמבזקים

כוחות מד"א ערוכים לאבטח רפואית את מרתון ארץ ים המלח

מרתון ארץ ים המלח על מקציו השונים, יוזנק בשעות הבוקר ביום שישי (3.2) מאזור הטיילת סמוך למלון נבו בים המלח ובו צפויים להתחרות כ-5,000 רצים. המקצים השונים, בהם מקצה 5 ק"מ, 10 ק"מ, חצי מרתון (21.1 ק"מ), מרתון שלם (42.2 ק"מ) ואולטרה מרתון (50 ק"מ), יאובטחו רפואית על ידי כוחות גדולים של מד"א שיתפרסו לאורך כל המסלולים.

בשטח האירוע ולכל אורך המסלולים, ייפרשו כוחות מד"א באמצעות ניידות טיפול נמרץ, אמבולנסים, תאר"ן (תחנת אירוע רב נפגעים) ורכבי 4X4. אופנועי מד"א ינועו עם ציוד רפואי על המסלולים עצמם לצד הרצים. חוליות מגישי עזרה ראשונה, יסתובבו רגלית לאורך המסלול על מנת להגיש מענה רפואי לכל צורך. בנקודת סיום המסלול יוקמו אוהלי מיון מרתוני עם מיטות-טיפול-נמרץ שיאויש ע"י חובשים ופאראמדיקים של מד"א בראשות ד"ר רביד פיטרו ובו יוצב ציוד רפואי מתקדם הכולל גם ברכות מים עם קרח שמטרתם לקרר במהירות נפגעים ממכות חום קשות, בנוסף יוקם אוהל לטיפול בנפגעים קלים. מסוק מד"א הדרומי יעמוד גם כן בכוננות.

מנהל מרחב נגב במד"א שמעון אלקובי: "הכוחות ערוכים להעניק מענה רפואי מידי ולטפל בכל תרחיש. על מנת לשמור על בריאות משתתפי מרתון ארץ ים המלח אני מבקש מהרצים להישמע להוראות המארגנים, לבצע את כל ההכנות הבריאותיות הנדרשות מראש, ובמידה ואינם חשים בטוב להאט את ריצתם או לעצור בצד המסלול ולהזעיק באופן מידי את כוחות מד"א הפרוסים בשטח או בקו החירום 101 או באמצעות אפליקציית 'מד"א שלי' "

מנכ"ל מד"א, אלי בין: "המרתון ארץ ים המלח הוא אירוע ספורטיבי מהנה וההערכות הנכונה הכוללת צוותי רפואה רבים, שיתוף הפעולה עם המועצה האזורית תמר, הפקת האירוע ושימוש בכלי רכב ייעודיים של מד"א לתנאי השטח מבטיחים שנוכל להעניק טיפול רפואי יעיל ומהיר במידת הצורך. אני פונה למשתתפי המרתון להקפיד על הנחיות הרפואיות והבטיחותיות ומאחל למשתתפים הנאה מלאה ובטוחה."

כוחות מד"א ערוכים לאבטח רפואית את מרתון ארץ ים המלח
צילום: ארכיון דוברות מד"א
כוחות מד"א ערוכים לאבטח רפואית את מרתון ארץ ים המלח
צילום: דוברות מד"א
Back to top button