מבזקיםמשפטי/פלילי

אישום: ניסו לשדוד למעלה ממיליון שקלים, ירו בנשק חם ונעצרו

בשבועות האחרונים המשטרה עצרה מספר חשודים בחשד למעורבות בניסיון שוד של למעלה ממיליון ש״ח, שכלל ירי מנשק חם לפני כחודש בירושלים. בתאריך 29.12.2022 בשעות הצהריים, התקבל במוקד 100 של המשטרה דיווח על ירי שבוצע לעבר רכב בצומת ברחוב דב יוסף בירושלים. כוחות משטרה גדולים של מחוז ירושלים הוזעקו למקום, איתרו את הזירה ואספו ממצאים וראיות. בעקבות הירי לא היו נפגעים. במהרה התברר כי הרקע לאירוע הוא פלילי, ונפתחה חקירה ביחידה המרכזית של מחוז ירושלים.

מהחקירה בימ״ר ירושלים עולה כי עפ״י החשד הירי בוצע לעבר רכב בצומת, במסגרת ניסיון שוד שלא צלח, ולאחריו נמלטו החשודים מהמקום. במהלך החקירה חוקרי המשטרה התחקו אחר זהותם של החשודים במעורבות במעשה והצרו לחקירה את המעורבים.

עוד עולה מהחקירה כי החשודים תכננו את ביצוע מעשה השוד מבעוד מועד. הם בחרו את הקורבן בעקבות אינדקציה שקיבלו על כך שהוא מחזיק ברשותו כסף מזומן בסכום גדול של למעלה ממיליון שקלים. לצורך כך הצטיידו החשודים בנשק חם והמתינו לשעת כושר לביצוע השוד. החשודים הגיעו לאזור, שם המתינו לקורבן וביצעו לו מארב.

כאשר הקורבן הגיע עם רכבו לצומת, הם חסמו את רכבו באמצעות רכבם בפראות. אז יצאו החשודים כשהם רעולי פנים עם אקדח שלוף, ביצעו ירי ״הרתעה״ לכיוונו וניסו לפתוח את דלתות הרכב בכוח במטרה לשדוד אותו.

בשלב זה, הקורבן שהבחין בסכנה הצליח לחמוק מהמקום עם רכבו בנסיעה, כשהחשודים מבצעים ירי לעבר רכבו. הירי פגע ברכב אך לא הוביל לפגיעה פיזית בקורבן, והחשודים נמלטו מהמקום עם רכבם והיו בבריחה עד שנעצרו ע״י המשטרה מספר ימים לאחר מכן.

מעצרם של החשודים הוארך בבימ״ש מעת לעת. בתום החקירה בימ״ר ירושלים גובשה תשתית ראייתית לביצוע המעשה החמור נגד שניים מהחשודים שנעצרו, בשנות העשרים לחייהם תושבי מזרח ירושלים. היום (חמישי) הוגשה הצהרת תובע בבימ״ש נגד שני החשודים. כמו כן, מעצרם הוארך בחמישה ימים נוספים עד לתאריך 30.1 ובימים הקרובים צפוי נגדם כתב אישום ע״י הפרקליטות.

מהמשטרה נמסר: "משטרת ישראל תמשיך לפעול נגד עבריינים אלימים ומסוכנים חסרי עכבות, שינסו לפגוע בשלומו וברכושו של הציבור."

אישום: ניסו לשדוד למעלה ממיליון שקלים, ירו בנשק חם ונעצרו
צילום: דוברות המשטרה
אישום: ניסו לשדוד למעלה ממיליון שקלים, ירו בנשק חם ונעצרו
צילום: דוברות המשטרה
Back to top button