כלכלהמבזקים

"אופקים תהיה גן-עדן ליזמים, משקיעים ומפתחי חקלאות מתקדמת"

שר הכלכלה והתעשייה, ניר ברקת, ביקר היום (שלישי) באופקים, לראשונה מאז מונה לתפקיד. השר וצוות משרדו קיימו פגישה עבודה עם ראש עיריית אופקים, איציק דנינו, בכירי העירייה ונציגי תנועת אור, במהלכה קיבלו סקירה מקיפה על הפיתוח המואץ שעוברת העיר בשנים האחרונות, בדגש על תחומי התעשייה והתעסוקה.

דנינו ביקש את סיוע המשרד בסבסוד עלויות הפיתוח באזור התעשייה שקד ב', ובמיתוג אזור התעשייה כאזור תעשייה למפעלי אגרו-טק. עוד דנו השניים בסבסוד קורסים והכשרות לתעסוקה איכותית עבור תושבי העיר, ובמתן תמריצים להתנעת תוכנית סיוע לעסקים לקליטת עובדים.

"כמו תמיד, גם הפעם זכינו לאוזן קשבת מצד השר ובכירי משרדו", אמר בסיום הפגישה ראש עיריית אופקים, איציק דנינו. "אין לי ספק שאופקים יש במשרד הכלכלה שותפים אמיתיים להמשך פיתוח העיר בתעשייה, המסחר והתעסוקה".

"שמחתי להתארח יחד עם אנשי משרד הכלכלה והתעשייה באופקים, יחד עם ראש העיר, איציק דנינו", הוסיף השר ברקת. "אופקים נמצאת בתנופה ופיתוח מואץ בשנים האחרונות ומשרד הכלכלה והתעשייה יירתם כולו להצלחה ושגשוג של העיר אופקים. פיתוח הדרום הוא יעד אסטרטגי עבורנו ואנו מחויבים לצמיחת חבלי ארץ ישראל ובייחוד הדרום – שהוא עתיד המדינה. אני מודה לראש העיר איציק דנינו על האירוח החם ומתכוון לסייע לו ולעיר בכל הדרוש".

"מה שהתחיל כחלום – מתגשם!", חתם רוני פלמר, מנכ"ל ומייסד תנועת "אור", שמובילה את פיתוח התעסוקה בדרום ובצפון. "בדיון עומק מקצועי בין כל השותפים לדרך אושר ניתוח אשכולות של האגרו-טק שבבסיסו הקצאות קרקע, תקציבים, שיווק דרך נספחים כלכליים בעולם, הכשרות ושיתופי פעולה עם השוק הפרטי. אנחנו בדרך ל-400 עובדים טכנולוגיים ועשרות סטארט-אפים. אופקים תהיה גן-עדן ליזמים, משקיעים ומפתחי חקלאות מתקדמת, מה שיביא לשדרוג עבור תושביה ותושביה העתידיים".

ניר ברקת - אופקים
צילום: מאור צברי
ניר ברקת - אופקים
צילום: מאור צברי
Back to top button