מבזקיםמשפטי/פלילי

"אני אראה לך": 13 שנות מאסר למורשע בגרימת מותו של אדם שהגיע להחנות את רכבו בחניון

בית המשפט המחוזי בירושלים קיבל היום את עמדת הפרקליטות במלואה וגזר על מנתסר פרג' שלוש עשרה שנות מאסר בפועל, מאסר על תנאי ופיצויים למשפחת המנוח, וזאת לאחר שהורשע במותו של אחמד אבו קטיש ז"ל לפני כשנתיים, בעת שהמנוח הגיע להחנות את רכבו בחניון בו שהה הנאשם, אז הנאשם רדף אחריו עם סכין שלופה ודקר אותו בעוד המנוח מנסה להתגונן מפניו.

על פי הכרעת הדין, המנוח הגיע ברכבו אל חניון סמוך לתחנה המרכזית ברחוב הנביאים בירושלים כדי להחנותו. הנאשם, שעבד בחניון בעבר, שהה במקום לאחר שהגיע לבקר את מנהל החניון. בשלב כלשהו החליט הנאשם לדקור את המנוח, אז שלף סכין ובתגובה לכך התחיל המנוח לברוח מהחניון בריצה לכיוון חניון אוטובוסים סמוך. הנאשם רץ אחרי המנוח בעודו אוחז בידו בסכין השלופה ובמהלך ריצתו צעק לעבר המנוח "אני אראה לך".

אז דקר את המנוח ברגלו ומיד לאחר מכן ברח מהמקום. כתוצאה ממעשיו של הנאשם איבד המנוח דם רב אשר הביא למותו. הנאשם הורשע, על פי הודאתו, בביצוע עבירות של חבלה בכוונה מחמירה והמתה בקלות דעת. בשלב הטיעונים לעונש ביקש הנאשם לחזור בו מהודאתו, הוא לא כפר בעובדות כתב האישום, אלא טען כי אין להרשיעו בעבירה של חבלה בכוונה מחמירה לצד הרשעתו בעבירה של המתה בקלות דעת. פרקליטות מחוז ירושלים (פלילי), באמצעות עו"ד בני ליבסקינד, הדגישה שהרשעת הנאשם על פי הודאתו בעובדות כתב האישום הייתה לאחר תהליך שמיעת ראיות והעובדות שבהן הודה הנאשם מציגות את הזילות של הנאשם בחיי אדם, אשר בשל עניין של מה בכך, שכלל לא הובהר, המנוח נאלץ לברוח מהנאשם אשר רדף אחריו, דקר אותו והשאיר אותו לדמם למוות.

הפרקליטות טענה כי מעשי הנאשם לא התרחשו באירוע רגעי, אלא כבר בתחילת המרדף אחרי המנוח ניסה הנאשם לתפוס אותו במנוסתו וזאת כאשר המנוח לא התגרה בנאשם לא נאבק בו ולא תקף אותו. בנוסף טענה הפרקליטות כי מטרת הענישה המחמירה בנסיבות של דקירה באמצעות סכין, צופה פני עתיד אל עבר מימוש הסיכון, אשר למרבה הצער התממש.

אילוסטרציה. צילום: דוברות שב"ס
Back to top button