מבזקיםפוליטי / מדיני

"בטחון תזונתי הינו יעד מרכזי בקדנציה הקרובה": דיכטר נפגש עם נציגי התאחדות חקלאי ישראל

לאחר כניסתו של חה"כ דיכטר למשרד החקלאות, נפגשו הבוקר (שלישי) נציגי התאחדות חקלאי ישראל עם השר דיכטר לפגישת עבודה ראשונה.

נציגי התאחדות החקלאים הציגו לשר דיכטר את הנתונים העדכניים ביותר המבליטים את חשיבות בטחון המזון כנושא אסטרטגי ראשון במעלה למדינת ישראל וכן את הנזקים שנגרמו לענפים החקלאיים כתוצאה מהמדיניות שננקטה עד היום.

התאחדות החקלאים סיכמה עם השר דיכטר על אבני הדרך שיעזרו לחזק ולבסס את החקלאות הישראלית, את ההשקעות בה, החדשנות, המו"פ החקלאי ההוזלה של אמצעי הייצור, הכניסה החשובה של הדור הצעיר לתחום ואת חשיבותה האסטרטגית של החקלאות על השמירה על גבולות מדינת ישראל, כדבריו של טרומפלדור ש"במקום בו תחרוש המחרשה היהודית את התלם האחרון שם יעבור גבולנו".

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

כמו כן, התאחדות חקלאי ישראל הבהירה לשר כי השילוב של הגדלת ההיצע החקלאי לצד הירידה בהסתמכות על ייבוא הוא הפתרון היחידי שיעזור מחד לבסס את ביטחון המזון של מדינת ישראל ומאידך ל להפחית את יוקר המחייה.

השר דיכטר: "ביטחון תזונתי הינו יעד מרכזי בקדנציה הקרובה ואנו פועלים לענות על כלל הצרכים. אני גאה לומר שישראל מובילה בטכנולוגיות חקלאיות חדשניות, אשר מאפשרות לנו לייצר יותר מזון עם פחות מים ומשאבים אחרים. אנו פועלים גם לקידום שיטות חקלאות אורגניות ברות קיימא, כדי להבטיח שהמזון שלנו לא רק מזין, אלא גם טוב לסביבה.
המשרד רואה לנכון לתמוך בחקלאים ולסייע להם לשפר את הייצור שלהם ולהגדיל את מגוון המוצרים, ובמקביל נלחם בכדי להוריד את יוקר המחייה. נמשיך לפעול על מנת להבטיח שלכל הישראלים תהיה גישה למזון הדרוש להם כדי לנהל אורך חיים בריא.״

עמית יפרח, יו"ר התאחדות חקלאי ישראל: "אני שמח על הפגישה שמסמנת את תחילת הדרך להסטה של ספינת החקלאות חזרה מהמקום שהממשלות הקודמות יצרו, למקום שיבסס אותה, יחזק אותה ויבטיח את עמידותה במשברי העתיד – בטחון המזון, משברים עולמיים ועליות מחירי המזון בעולם".

אבשלום (אבו) וילן מזכ"ל ההתאחדות :"מתוך הכרות רבת השנים עם השר דיכטר אני סמוך ובטוח שנזכה לעבוד יחד בשיתוף פעולה מלא למען ענף החקלאות. אין לי ספק שניסיונו הבטחוני של השר יתרום רבות לקידום בטחון המזון ושמירה על החקלאות הישראלית".

אבי דיכטר
ארכיון. צילום: ועידת ישראל לחקלאות

Back to top button