מבזקיםפוליטי / מדיני

יו"ר ועדת החוץ והביטחון ח"כ יולי אדלשטיין נפגש עם שגריר בריטניה בישראל, ניל וויגאן

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ יולי אדלשטיין, ערך היום (שני) פגישת היכרות עם שגריר בריטניה בישראל, השגריר ניל וויגאן (Neil Wigan). יו"ר הוועדה והשגריר שוחחו על הקשר החם הקיים בין המדינות, אשר נכנס לשנתו ה-75, ועל העמקת הקשרים ברמה הפרלמנטרית וכן הממשלתית. יו"ר הוועדה ח"כ אדלשטיין ציין כי ככל שהעבודה הפרלמנטרית תאפשר זאת, בכוונתו להגביר את הפעילות המדינית ופעילות המשלחות מטעם הוועדה בתקופתו כיו"ר הוועדה.

יו"ר הוועדה והשגריר שוחחו בפגישה על המצב האזורי – הן איומים מצד איראן ושלוחיה והן הזדמנויות שנוצרו מ"הסכמי אברהם". עוד שוחחו על עמדות ופעילות המדינות בנושא המלחמה בין רוסיה ואוקראינה. השניים דנו גם בהתפתחויות אפשריות ביחסי ישראל והרשות הפלסטיניות, וכן לגבי תקציב הביטחון אשר עתיד להגיע לאישור הוועדה בחודשים הקרובים. יו"ר הוועדה ח"כ אדלשטיין ציין כי תקציב הביטחון משקף מפגש של מדיניות והוצאתה לכדי ביצוע, תוך שימת לב לכך שפגיעת רקטה אחת במקום מסוים, יכולה להביא לשינויים דרסטיים במדיניות ובסדרי עדיפויות הביטחוניים.

יו"ר ועדת החוץ והביטחון, ח"כ אדלשטיין אמר כי: "איראן היא איום ממשי והיא מתחילה להפנים שישראל לא משחקת יותר. לאט לאט מבינים שהם כבר לא יכולים לעשות ככל העולה על רוחם". השגריר וויגאן: ״בריטניה מצפה לעבוד עם הממשלה החדשה בישראל על נושאים שבסדר העדיפויות של מדיניות החוץ בשתי המדינות וכוללים את איראן, רוסיה/אוקראינה ותמיכה בהסכמי אברהם״

אדלשטיין ושגריר בריטניה
צילום: נועם מובשקוביץ
Back to top button