מבזקיםצבא וביטחון

מסר משותף: תרגיל ״אלוני בזלת״ של צה״ל עם פיקוד המרכז של צבא ארה"ב

תרגיל ״אלוני בזלת״ (Juniper Oak) החל היום (שני) יחד עם פיקוד המרכז של צבא ארה״ב. התרגיל יבחן את המוכנות הישראלית-אמריקאית המשותפת וישפר את הקשר המבצעי בין שני הצבאות.

התרגיל ידמה תקיפת מטרות ותרגול מתארים מורכבים בשילוב מערכות תקשורת, פיקוד ושליטה משותפות. ספינות הטילים וצוללת של זרוע הים, יבצעו תמרון ימי משותף, יחד עם נושאת מטוסים אמריקאית. בנוסף, יבוצע בלב הים תדלוק ספינות טילים מסוג סער 5, ע״י מכלית אמריקאית, להרחבת טווחי ומרחבי הפעולה של צה״ל בשגרה ובחירום.

תרגיל ״אלוני בזלת״ (Juniper Oak)
סמל התרגיל. באדיבות דובר צה"ל

במהלך התרגיל, חילות האוויר, הים והיבשה הישראלים והאמריקאים יבצעו ירי לעבר מטרות המדמות איומים ימיים. חיל האוויר הישראלי והאמריקאי יתרגלו מתארים שונים בשיתוף מטוסי קרב רבים, מטוסי תובלה, מסוקי חילוץ והצלה, כטמ"מים, מטוסי ביון ומפציצים אמריקאים כבדים ואף יטילו חימוש חי בדרום הארץ. בנוסף, בתרגיל ישתתפו מטוסי התדלוק הישראליים מסוג "ראם" ומטוסי התדלוק העתידיים של צה"ל, מתדלקים אמריקאים כבדים מסוג KC46, שיתדלקו את מטוסי הקרב והמפציצים יחדיו.

כוחות זרוע היבשה יקיימו אימון משותף שיכלול תמרון וירי של עשרות רקטות, במהלכו ישוגרו רקטות ארוכות טווח ממערכת HIMARS האמריקאית וממשגרים ישראלים. בתרגיל יבקרו מפקדים בכירים מפיקוד המרכז בצבא ארה״ב. מדובר בנדבך נוסף המחזק את דרכי הפעולה הרב זרועים והבינלאומיים בין הצבאות, להתמודדות עם מגוון איומים באזור. תורגש תנועה ערה של כוחות הביטחון ברחבי הארץ וישמעו הדי פיצוצים באזור הדרום.

רמטכ"ל אביב כוכבי - צבא ארה"ב - ביקור - וושינגטון
ארכיון. צילום: דובר צה"ל
Back to top button