מבזקיםפוליטי / מדיני

מחזירים את מומנטום התיירות מבולגריה: שר התיירות חתם על הסכם שת"פ בסופיה

שר התיירות חיים כץ נפגש היום (שני) עם מקבילו הבולגרי, השר אילין דימיטרוב. (Ilin Dimitrov) השניים חתמו על הסכם שיהדק את שיתוף הפעולה בין המדינות בהשקעות בתיירות, בהחלפת ידע בנושאי תיירות עסקית, מרפא, דת ועוד. כמו כן, ההסכם יעודד את הגדלת מספר הטיסות הישירות בין המדינות ואת תחום הטרוול-טק (טכנולוגיות חדשניות בתיירות).

ישראל סימנה את בולגריה כיעד פוטנציאלי למילוי החלל של התיירות הכנסת מרוסיה, שהידלדלה לאור המצב באזור. ההסכם החדש נועד, בין היתר, להחזיר את המומנטום החיובי טרום הקורונה ולקדם הסכמים עם סיטונאים מובילים במטרה להגדיל את מספר התיירים המגיעים לישראל.

בטקס החתימה על הסכם התיירות בירך השר כץ על היחסים החמים בין המדינות וקרא לבולגרים להגיע לבקר בישראל: "השנה אנו מציינים 80 שנה לאומץ הלב והאנושיות שהפגינה בולגריה בהצלת יהודים בשואה. ההסכם הוא אבן דרך נוספת ביחסים בינינו. אני בטוח שיתרום להגברת שיתוף הפעולה ולחיזוק השותפות שלנו. אתם אנשים נפלאים היינו רוצים לראות אתכם יותר בישראל".

שר התיירות הבולגרי אילין דימיטרוב: "ישראל מהווה שוק תיירות מרכזי עבור בולגריה. אנחנו נשתף פעולה על מנת להגדיל את מספר הטיסות בין המדינות שיתרמו להעלאת מספר התיירים בשני הכיוונים".

חיים כץ - שר התיירות - בולגריה
צילום: Ladislav Tsvetkov
חיים כץ - שר התיירות - בולגריה
צילום: Ladislav Tsvetkov
Back to top button