מבזקיםפוליטי / מדיני

"אם מישהו חושב שהוא יעשה הפיכה שלטונית הוא לא ימצא מולו אנשים חלשים, אלא קואליציה יצוקה מברזל"

לישיבת סיעת ש"ס מיוחדת שהתקיימה היום (שני) באולם נגב בכנסת, הגיעו ראה"מ נתניהו, יו"ר הכנסת אוחנה, ראשי סיעות הקואליציה, שרים בכירים, חברי כנסת, ונציגי תנועת ש"ס מכל רחבי הארץ, באירוע שהפך להיות מפגן תמיכה נלהב ביו"ר ש"ס אריה דרעי.

ראה"מ נתניהו אמר בישיבה, כי הוא לא מתכוון לוותר על שירותו של דרעי. "קודם כל כי זה לא צודק ונכון. אין אחד שהצביע ולא ראה אותו בתפקיד בכיר בממשלה בראשותי. הייתה פגיעה בעיקרון של זכויות הרוב, ואנחנו חייבים לתקן את זה. התרומה של אריה לביטחון הלאומי ושיקול הדעת שלנו היא אמיתית. החזרה שלו לשירות בהנהגת המדינה היא צורך לאומי עם הרבה היבטים אחרים. אריה, בכוונתי לחפש כל דרך חוקית שבה תוכל להמשיך לתרום למדינת ישראל מנסיונך ומכישוריך הרבים, בהתאם לרצון העם".

יו"ר ש"ס ח"כ דרעי הודה לנואמים על המילים המחזקות ואמר: "אני מתנצל שראש הממשלה בנימין נתניהו, שציפו ממנו שיתחמק ויעשה תרגילים, עשה את זה ופיטר. הקואליציה ממשיכה והממשלה ממשיכה. הכול יבוא על מקומו בשלום. אנחנו פועלים כחוק ולא אנרכיה. לא ניתן לישראל ליפול לאנרכיסטים. אתם האמנתם שפקידים שמונו על ידי הממשלה יושבים בחדרים ודנים אם להכריז נבצרות על ראש הממשלה ולעשות הפיכה שלטונית, והכל שקט? אנחנו באים, כחוק, להחזיר את המשילות".

"לא ראש הממשלה מינה אותי אלא הכנסת", התייחס דרעי לפסיקת בג"צ בעניינו: "איפה חוסר הסבירות הקיצונית של כנסת ישראל? איפה 63 ח"כ שפעלו, איפה חוסר הסבירות הקיצונית שלהם? האם 11 שופטים יותר סבירים מ-63 ח"כים שנבחרו כחוק? אף אחד לא הזהיר את נתניהו קודם המינוי שלי לשר וזה היה חודש שלם באוויר. אני ממש חושש שאולי מישהו רצה להכשיל אותו בכוונה. אני לא באתי לתת את הפתרונות והמחשבות שלי למה הם עשו את זה, אבל ברור שאם אנחנו רוצים באמת לשרת את הציבור שבחר בנו… אני מחויב מחויבות ברזל לדאוג לכך שיחזירו בחזרה את הפתק שאנשים בחרו ולקחו את זה מהם. על כבודנו אנחנו מוחלים, אבל על כבודו של הציבור שלנו אנחנו לא מוחלים. נדאג שהכוח יחזור לציבור". הוסיף דרעי.

"הטיעון המרכזי נגד הרפורמה של יריב לוין אומר שהתפקיד של בית המשפט זה לדאוג למיעוטים", אמר והוסיף דרעי. "האם מצביעי ש"ס לא זקוקים למישהו שידאג להם? אם אנחנו מדברים על סבירות, הרי אין לנו סיכוי שמישהו מהשופטים ידאג לציבור שלנו. אנחנו לא האדם הסביר שאותה מיליה שמתמנה כשופטים תדאג להם. מי ידאג לשכבות החלשות? זה באמת לא מאבק אישי שלי" אמר דרעי, "אני נמצא כאן בגלל שיש לי מחויבות אמיתית. עבדנו קשה מאוד כדי להעביר את הממשלה הרעה שרצתה לאבד את הזהות היהודית, החלטנו ועבדנו קשה כדי לנצח וכדי להביא לידי ביטוי את מה שהתחייבנו – אמרנו כולנו שנביא משילות וזהות יהודית, ואת שניהם אנחנו מתכוונים להביא".

הרב דרעי התייחס לפיטוריו על ידי ראש הממשלה ואמר: "שאף אחד לא יתבלבל, זו לא חולשה, זה חוזק שגילינו, איזהו גיבור הכובש את יצרו. אם מישהו חושב שהוא יעשה הפיכה שלטונית הוא לא ימצא מולו אנשים חלשים, אלא קואליציה יצוקה מברזל שלא תיתן לו לעשות את הדבר הזה".

אריה דרעי - בנימין נתניהו - ש"ס
צילום: קובי הר צבי
אריה דרעי - בנימין נתניהו
צילום: קובי הר צבי
Back to top button