מבזקיםפוליטי / מדיני

לפיד במתקפה אישית נגד בן גביר: "עכשיו השר דנידין. נעלם"

ראש האופוזיציה ויו"ר יש עתיד, יאיר לפיד, נשא לפני זמן קצר (שני) נאום במליאת הכנסת, במסגרת הדיון הסיעתי. את מרבית נאומו הקדיש לפיד להתקפות אישיות כנגד השר לבטחון לאומי, איתמר בן גביר.

בפתח דבריו אמר לפיד: "יש לי שאלה למליאה: איפה בן גביר? ששה פצועים בארבעה אירועי ירי בלוד. איפה הוא? לפני הבחירות אנחנו יודעים מה היה קורה. אחרי חמש דקות הוא שם. אינסטגרם, טיקטוק, ראיונות בכל הערוצים, מבטיח לנו שאצלו לא יהיו דברים כאלה. הוא היה גומר את זה ביום. בפסגת זאב ילדה נפגעה מירי תועה. ילדה. בת שבע וחצי. ישבה בבית, ירו לתוך הביתה שלה. אני משאיר לכם לדמיין את סדרת הצילומים של בן גביר עם ילדה כזו לפני הבחירות. עכשיו השר דנידין. נעלם. אתמול במועצה איזורית אשכול, ליד שדי אברהם, ילדה בת 17 קלטה שעוקב אחריה מישהו חשוד. הקפיצו אנשי בטחון, ברחה ברגע האחרון. אנחנו יודעים מה בן גביר היה עושה לפני הבחירות מסיפור כזה. האינסטגרם שלו היה נופל. הצוותים הרפואיים שובתים היום בגלל האלימות כלפיהם. עוד מקרה ועוד מקרה, שוב מתקיפים אותם, שוב מרביצים להם. רופאים ואחיות שמצילים חיים מרגישים שאין מי שמגן עליהם. "

"זה היבול של סופשבוע אחד. מה קרה לסבב הראיונות הקבוע? ערוץ 12, 13, 14, וויינט, וואלה, חמש אצל, שש עם, מהדורה מוקדמת, מהדורה, חדשות הלילה, מנופף באקדחו, מבטיח לכולם שאחרי שבוע אצלו הכל ייגמר. הוא יראה להם. אנחנו יודעים בדיוק מה הוא היה אומר על השר לבטחון פנים. אז איפה בן גביר? בטחון פנים זה עניין רציני. טיפול באלימות זה עניין רציני. זו מכת מדינה. אנשים רציניים צריכים לטפל בו. מומחים בתחום הפעלת הכוח, לא מומחים באינסטגרם וטיקטוק. בן גביר עשה קריירה מלרכב על הפחדים של האזרחים. הפחדים מוצדקים, אבל באיזה עולם הוא הפתרון? באיזה עולם הפתרון לאלימות בחברה הישראלית הוא עבריין מורשע שעשה את כל הקריירה שלו בצילומי סלפי, שהנסיון היחיד שלו בתחום המשטרתי הוא זה שהוא היה עצור בלי סוף פעמים? אולי מוטב לממשלה למנות שר אמיתי לבטחון פנים, כדי שבן גביר יוכל להתפנות לדבר היחיד שהוא טוב בו: צילומים וראיונות, ואז לא נצטרך לשאול – איפה בן גביר?" הוסיף.

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן
יאיר לפיד
צילום: דוברות הכנסת, נועם מושקוביץ'

Back to top button