מבזקיםפוליטי / מדיני

"פגיעה בתאגיד – פגיעה בחופש הביטוי והעיתונות ובדמוקרטיה הישראלית"

התנועה לאיכות השלטון פנתה היום (שני) במכתב רשמי לשר התקשורת, ד"ר שלמה קרעי ולראש הממשלה בנימין נתניהו, בקריאה להימנע מפגיעה בתאגיד השידור הציבורי "כאן".

בפנייתה מציינת התנועה כי "בשנים האחרונות מיצב עצמו התאגיד כגורם מוביל ועצמאי בתקשורת החופשית בישראל, כיוצר תוכן עברי-ישראלי איכותי, וכמקור חדשותי עצמאי ויקר ערך. וכי במציאות בה מרבית כלי התקשורת בישראל נשלטים על ידי בעלי הון ובעלי אינטרסים, ערכו של גוף תקשורת ציבורי איכותי, מאוזן ועצמאי – לא יסולא בפז."

התנועה לאיכות השלטון טוענת כי "קו ישר עובר בין הכוונה המוצהרת של חברי הממשלה לפגוע בעצמאותו של בית המשפט העליון ולמנות את שופטיו, לבטל את עצמאותם של היועצים המשפטיים למשרדי הממשלה ולהכפיף את המשטרה לפוליטיקאים, לבין הכוונה לפגוע בעצמאות השידור הציבורי בישראל."

לטענת התנועה, "המטרה המשותפת של מהלכים אלו – פגיעה בבלמים וברסנים המבקרים את הממשלה – אינה לגיטימית במדינה דמוקרטית. פגיעה בתאגיד תהווה פגיעה בחופש הביטוי והעיתונות בישראל, בתרבות העברית, ובדמוקרטיה הישראלית. "

עו"ד אורי הס, התנועה לאיכות השלטון אמר: "בנוסף לאיום על מערכת המשפט, מאיימת כעת הממשלה גם על התקשורת והשידור הציבורי. הציבור הישראלי לא יאפשר זאת, ואנו נמחה בכל תוקף אל מול הניסיונות העיקשים של הממשלה למחוק את הצביון הדמוקרטי של מדינת ישראל".

פניית התנועה לשר התקשורת ולרהמ 22.1.23 - שמרו על תאגיד השידור הציבור
כאן 11 - תאגיד השידור הישראלי - הציבורי
אילוסטרציה. צילום: חדשות מבזק לייב
Back to top button