מבזקיםמשפטי/פלילי

עונש כבד לרופא מרדים שהורשע בניסיון רצח אדם – בשל רצונו לקיים קשר רומנטי עם זוגתו

בית המשפט המחוזי בלוד, בהרכב הנשיאה רות לורך והשופטים דבורה עטר ועמי קובו, גזר היום (ראשון) את דינו של רופא מרדים אשר ניסה לרצוח, באמצעות הזרקת חומר מסוכן את בן זוגה של אישה עמה חפץ להיות בקשר רומנטי והטיל עליו עונש של 9 וחצי שנות מאסר בפועל.

הנאשם הורשע בהתאם להודאתו בעבירה של ניסיון לרצח. על פי המתואר בכתב האישום, הנאשם אשר שימש כרופא מרדים בבית החולים שיבא, הכיר את בת זוגו של המתלונן במקום עבודתו, במשך תקופה ממושכת נהג לעקוב אחריה, להמתין ליד רכבה, לקנות לה מתנות ולשלוח לה הודעות בדבר אהבתו אליה. בהמשך לכך, גמלה בליבו החלטה לגרום למותו של המתלונן.

ביום 9.7.21 בשעת ערב, כאשר ידע כי בת הזוג עובדת בבית החולים, הגיע לדירת בני הזוג כאשר הוא מצויד בשני מזרקים ובהם חומר שבכוחו להמית אדם, בשוקר חשמלי וסכין רפואית, כשהסווה את זהותו באמצעות מסכת סקי, כפפות וסרבל על בגדיו. לאחר שהמתין בחדר המדרגות במשך מספר שעות, נכנס לבית בשעה 2:30 בלילה, והתנפל על המתלונן בעת שישן במיטתו. הנאשם חנק אותו באמצעות ידיו, הפעיל על גופו את השוקר החשמלי וניסה להזריק לו את החומר מהמזרקים. המתלונן התעורר משנתו ונאבק בנאשם, עד שהמזרקים נפלו מידיו ואחד מהם ננעץ במזרון. המתלונן הצליח להשתלט על הנאשם ודרש ממנו לעזוב את הדירה. למתלונן נגרמו חבלות קלות בלבד.

המתלונן העיד בבית המשפט על אודות הנזקים הרגשיים והכלכליים שנגרמו לו בעקבות מעשיו של הנאשם. אמו של הנאשם וחבריו משירותו הצבאי וממקום עבודתו העידו על תפקודו הנורמטיבי של הנאשם לאורך השנים. המדינה עתרה להטיל על הנאשם עונש של 10 שנות מאסר בפועל וזאת בהתאם להסדר הטיעון בין הצדדים, וההגנה עתרה לעונש של 6 שנות מאסר.

בית המשפט עמד על חומרת העבירה ובפגיעה בערך העליון של קדושת חיי אדם, שלמות גופו והביטחון האישי ובפרט בביתו של אדם, ועל כך שלמרות שהנאשם שניהל אורח חיים נורמטיבי ועל פניו אינו מאופיין בדפוסים עברייניים, ביצע מעשה קיצוני מתוך כוונה להביא למותו של אדם, וזאת בשל רצונו לקיים קשר רומנטי עם בת זוגו של המתלונן. בהתאם לכך, בית המשפט החמיר בעונשו של הנאשם, וגזר עליו עונש קרוב לרף העליון של הסדר הטיעון – 9 וחצי שנות מאסר בפועל.

עונש כבד לרופא מרדים שהורשע בניסיון רצח אדם - בשל רצונו לקיים קשר רומנטי עם זוגתו
אילוסטרציה. צילום: pixabay
Back to top button