מבזקיםפוליטי / מדיני

דרעי מתייחס לפיטוריו: "לשנינו היה ברור שנקיים את החלטת בית המשפט"

המשנה לראש הממשלה, שר הבריאות והפנים, אריה מכלוף דרעי, התייחס לפני זמן קצר (ראשון) לפיטוריו במהלך ישיבת הממשלה המתקיימת מהבוקר. בדבריו, חשף דרעי כי על אף הסערה התקשורתית וההצהרות הכוזבות של חלק מחברי האופוזיציה, היה ברור לדרעי ונתניהו כי ימלאו את פסיקת בג"ץ.

בפתח דבריו פנה דרעי לנתניהו: "מכובדי ראש הממשלה, אני שומע בקולך את העצב על החלטת בית המשפט וההשלכות שלה. זמן קצר מאוד אחרי פרסום ההחלטה ביום רביעי הייתי בביתי, בשלב מאוד מוקדם שחלק קראו את החלטת בית המשפט וחלק טרם קראו אותה, ולשנינו היה ברור שנקיים את החלטת בית המשפט, לא היה בכך ספק בשום שלב. בניגוד לאלו שמתהדרים בנוצות של ״איכות״ שלטון החוק וקוראים להפרות סדר ולהפרה של החלטות הכנסת והממשלה."

עוד אמר דרעי: "אני יכול להגיד לחבריי בממשלה ולציבור שהיה ברור לתביעה והיה ברור ליועץ המשפטי לממשלה הקודם, ד״ר אביחי מנדלבליט, שאין לי כוונה ושלא הייתה לי כוונה מעולם ולא התחייבתי לפרוש מהחיים הפוליטיים. הדברים היו ברורים על השולחן מתחילת המגעים ועד סופם. הדברים נאמרו אף על ידי נציג מחלקת הבג״צים בדיון. יש לי מחויבות ברזל ל-400 אלף איש שבחרו בי ובש״ס,. שום החלטה שיפוטית לא תמנע ממני מלשרת אותם ולייצגם."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

לסיום, אמר: "בכוונתי להמשיך ולתרום בכל כוחי לציבור ולקואליציה, בכוונתי להמשיך ולהנהיג את תנועת ש״ס, להמשיך להשתתף בישיבת ראשי סיעות הקואליציה ולסייע בקידום המהלכים המשפטיים החשובים שהממשלה הזו נבחרה לקדם לחיזוק וביצור המשילות, ולשמור על זהותה היהודית של מדינת ישראל, לעזור לשכבות החלשות ולהוציאם ממעגל העוני, כפי שהצהרתי אז בעת אישור הסדר הטיעון. תודה רבה".

אריה דרעי - ישיבת סיעת ש"ס
ארכיון. צילום: יעקב כהן, דוברות ש"ס
Back to top button