בריאותמבזקים

בעקבות מקרי האלימות: כונס דיון בהול בנושא השבתה אפשרית של המערכת

בקופת חולים כללית פרסמו היום (חמישי) הודעה בדבר חשד לאירוע אלימות שאירע כלפי רופא במרכז לבריאות האישה ברמלה, שבעקבותיו נזקק הרופא לטיפול בבית החולים. בהסתדרות הרפואית כינסו דיון בהול בנושא ודנים באפשרות של השבתת המערכת כאות מחאה על האלימות הגואה כלפי הצוותים הרפואיים.

מכללית נמסר: "מקרה אלימות חמור התרחש הבוקר כלפי רופא במרכז לבריאות האישה ברמלה. צעירה שהגיעה למרכז התפרצה מספר פעמים לחדרו של הרופא בשעה שהעניק טיפול למטופלת אחרת. כשהרופא יצא מחדרו היא תקפה אותו באגרופים באמצעות חפץ מתכתי. הרופא נפצע בפניו ופונה לטיפול בבית החולים אסף הרופא. המשטרה הוזמנה למקום. "

אלי כהן, מ"מ מנכ״ל כללית: "רק לפני יומיים הזדעזעה המדינה כולה מתקיפת רופא ילדים בבית חולים. לצערי, גם הבוקר אנו מתמודדים עם תופעה בלתי נסבלת של תקיפת צוותים רפואיים. אנו פועלים מול כל הגורמים הרלוונטיים כדי להחמיר את הענישה למקסימלית. הערכתי הרבה לצוותים המסורים שלנו שמתמודדים עם אלימות קשה".

בהסתדרות הרפואית מסרו בנושא כי "יומיים לאחר תקיפת רופא הילדים בבית החולים סורוקה, אירע היום מקרה חמור נוסף במהלכו מטופלת במרכז לבריאות האישה של שירותי בריאות כללית ברמלה תקפה רופא באמצעות אגרופן ממתכת ובעטה בראשו. הרופא נחתך בפניו ופונה לקבלת טיפול רפואי בבית החולים שמיר. הבהרנו מראש שהשביתה של אתמול בסורוקה היא רק שביתת אזהרה, והנה היום אין לנו ברירה אלא לשקול בכובד ראש השבתה של מערכת הבריאות כולה, כדי שמישהו שם בממשלה יתעורר וישים סוף להפקרות הזו", מסר פרופ' חגי זמן קצר לפני כניסתו לדיון."

פרופ' חגי מזכיר כי "המאבק בו פתחה ההסתדרות הרפואית כבר הביא למספר צעדים חשובים בתקופת הממשלה הקודמת, לרבות הקמת נקודות שיטור בחדרי מיון והתחלת חקיקה להחמרת הענישה. אולם כעת מוכרחים להשלים את המהלכים בעניין לאלתר." לדבריו, "המקרים האחרונים הוכיחו שלא די בנקודות שיטור בחדרי מיון, וכי יש לחזק משמעותית את מערכי האבטחה בכל מוסדות הבריאות."

בעקבות מקרי האלימות: כונס דיון בהול בנושא השבתה אפשרית של המערכת
אילוסטרציה. צילום: freepik
Back to top button