בריאותמבזקים

פעוט נדבק בחיידק שעלול לגרום לתחלואה חמורה: "המחלבה הפסיקה מרצון את פעולות הייצור"

פעוט בן 11 חודשים מקיבוץ יזרעאל, פיתח בתחילת החודש תסמיני תחלואת מעיים שכללו הקאות ושלשולים. לאחר שנבדק בקופת חולים, התגלה שנדבק בחיידק אי-קולי מסוג O157, שעלול לגרום לאי ספיקת כליות ולתחלואה חמורה יותר. שאר הילדים בפעוטון לא חלו. כמו כן, יצוין כי הפעוט הבריא.

על פי משרד הבריאות, שהחל בחקירה אפידמיולוגית ובמהלכה עלה שהפעוטון, כמו בתי ילד אחרים בקיבוץ, מקבל מוצרי חלב ממחלבה שפועלת בתוך הקיבוץ בלבד. "בביקורת של בריאות הסביבה ושירות המזון במשרד הבריאות, נמצא שהמחלבה פועלת ללא רישיון ייצור מטעם משרד הבריאות וללא רישיון עסק." אמרו במשרד הבריאות.

במשרד הבריאות הוסיפו ומסרו כי "במהלך הביקורת נמצא שהמחלבה אינה מבצעת את תהליך הפיסטור כנדרש, לא נעשה מעקב מספק, וכן נמצאו ליקויים נוספים. המחלבה הפסיקה מרצון את פעולות הייצור והשיווק והוצא צו תפיסה למוצרים שנמצאו במחלבה ובמרכול הקיבוץ. בבדיקה ראשונית של חלק מהמוצרים במחלבה נמצאו חיידקי אי-קולי שנמצאים בבדיקה."

• זאת ההזדמנות שלך! נסדר לך קריירה ונלווה אותך להצלחה - לפרטים נוספים לחצו כאן

"משרד הבריאות הנחה את נציגי המחלבה והקיבוץ לעדכן את התושבים שלא לצרוך את המוצרים שכבר נרכשו וכן להשמיד את כל המוצרים שנמצאו במקום. המשרד ממשיך בחקירה האפידמיולוגית ובודק גורמים ומקורות נוספים הקשורים לאירוע על מנת לוודא את מקור התחלואה." הוסיפו.

פעוט נדבק בחיידק שעלול לגרום לתחלואה חמורה: "המחלבה הפסיקה מרצון את פעולות הייצור"
אילוסטרציה. צילום: pixabay
Back to top button