מבזקיםמשפטי/פלילי

בגדי משטרה ומטען חבלה: שניים נעצרו בחשד לגביית דמי חסות וסחיטה באיומים

כחלק ממאבקו המתמשך של מרחב לכיש בעבירות הפשיעה האלימה והחמורה, והמאמץ לסכל ולמנוע פגיעה בחיי אדם ובשגרת חייו של הציבור הנורמטיבי, מזה מספר שבועות, היחידה המרכזית בלכיש ניהלה חקירה סמויה שעניינה חשד לגביית דמי חסות תוך סחיטה באיומים של בעלי עסקים באזור לכיש והמרכז.

במסגרת החקירה הסמויה, חשפו חוקרי הימ"ר את זהותם של שני תושבי אשקלון בשנות ה 30 שלפי החשד משתייכים לאחד מארגוני הפשיעה, כמי שפועלים במשך תקופה ארוכה והטילו מורא בקרב בעלי עסקים, תוך איומים לפגוע בעסקיהם אם לא יענו לדרישתם ויעבירו לידיהם מדי חודש אלפי שקלים.

אתמול, עם מעבר החקירה לשלב הגלוי, עצרו חוקרי המשטרה את שני החשודים בעיר אשקלון, ולאחר חיפוש ברכבו ובביתו של אחד מהם, נתפסו מטען חבלה מאולתר, מערכת הפעלה אלחוטית, אמצעים ובהם כדוריות רסס להרכבת מטעני חבלה, אקדח (דמה), ביגוד עם סממני משטרה ואביזרים נוספים ששימוש בהם יכול לייצר מצג של איש כוחות ביטחון.

המטען שנתפס נוטרל על ידי חבלני המשטרה והועבר למעבדות המשטרה להמשך חקירה. שני החשודים נחקרו כאמור ביחידה המרכזית בלכיש בחשד לעבירות המיוחסות להם, והבוקר (חמישי) הם יובאו בפני בית משפט השלום באשקלון, בבקשה להאריך את מעצרם.

מטען חבלה
צילום: דוברות המשטרה
מטען חבלה
צילום: דוברות המשטרה
בגדי משטרה - פשע - התחזות
צילום: דוברות המשטרה
Back to top button