מבזקיםפוליטי / מדיני

השגריר ארדן תוקף באו"ם: "הפלסטינים מציגים מופע של שקרים"

שגריר ישראל לאו"ם, גלעד ארדן, נאם היום (רביעי) בדיון של מועצת הביטחון בנושא הסוגייה הפלסטינית.

ארדן תקף: "הפלסטינים מציגים מופע של שקרים. שמענו שוב ושוב איך השנה האחרונה הייתה השנה הקטלנית ביותר עבור הפלסטינים ואף קראנו זאת בדו"חות רבים של האו"ם, אולם אלה לא העובדות. למשל – במכתב ששלח אמש הנציג הפלסטיני הוא הציג את סיפורו של חמדי שאכר אבו דאיה, שכביכול נורה ונהרג. אבל מה שהוא 'שכח' לציין הוא ששחאדי שחמאס האדיר, הוא מחבל שירה לעבר חיילים רגע לפני שנהרג ויום אחרי שפתח בירי לעבר אוטובוס ישראלי. הרוב המכריע של ההרוגים הפלסטיניים אינם אזרחים תמימים. זו אולי הייתה השנה הקטלנית ביותר אבל רק עבור טרוריסטים פלסטיניים".

השגריר המשיך: "לפי דו"חות האו"ם 'רק' עשרים ישראלים נרצחו בידי מחבלים בשנת 2022 כאשר במציאות נרצחו 31 ישראלים. הפער בין הדיווחים לעובדות כשזה מגיע לפצועים והרוגים ישראלים הוא במאות, כאשר נראה שמוות או פציעה של ישראלי חשובים פחות. מה-1 בינואר 2022 ועד ה-31 לדצמבר 2022 בוצעו 5,434 פיגועי טרור נגד ישראלים, 481 ישראלים נפצעו ו-31 נרצחו. זו הייתה השנה עם הכי הרבה פיגועי טרור שבוצעו נגד ישראלים בעשור האחרון".

השגריר התייחס להחלטה של הפלסטינים לפנות לחוות דעת משפטית של בית הדין הבינלאומי בהאג: "בשנת 2021 הציב אבו מאזן בפני ישראל אולטימטום – להיכנע למאה אחוז מהדרישות של הפלסטינים או שהוא יפנה להאג. זהו טרור מדיני. אם איום על ישראל באולטימטום אינו צעד חד צדדי, אני לא יודע מה כן. שנה לאחר מכן, הנשיא עבאס מימש את האיום שלו".

ארדן הוסיף: “ישראל לא תעמוד בחיבוק ידיים מול הטרור המדיני שהפלסטינים מפעילים נגדה. כל צעד שננקט על ידי ישראל בתגובה להחלטה המסוכנת הזו לפנות ל-ICJ [בית הדין הבינלאומי בהאג], לא רק היה מוצדק וחוקי, אלא היה צריך לקרות מזמן וישראל רק עיכבה את הצעדים כדי לתת סיכוי לדיאלוג. מרגע שהפלסטינים הוכיחו באמצעות הפנייה לבית הדין, שאין להם שום עניין בדיאלוג אלא רק בטרור מדיני, אין יותר שום סיבה שלא ליישם את הצעדים המתבקשים".

השגריר גלעד ארדן
השגריר גלעד ארדן. ארכיון. צילום: האו"ם
צילום: דוברות משלחת ישראל לאו"ם
צילום: דוברות משלחת ישראל לאו"ם
Back to top button