מבזקיםמשפטי/פלילי

הותר לפרסום: כמעט שנה וחצי אחרי – נעצר חשוד נוסף בביצוע הלינץ'

בפעילות משותפת של שירות הביטחון הכללי ומשטרת ישראל, נעצר לחקירה בשבועות האחרונים, אסי מחמוד סאלח חוראני, בן 50, תושב עכו בחשד למעורבותו בלינץ' אשר בוצע במור ג'נאשווילי בתאריך 12.05.2021 בעיר עכו.

יוזכר כי מור ג'נאשווילי הותקף בידי המון משולהב, תחילה, באמצעות השלכת אבנים וחפצים לעבר רכבו בעת נסיעתו ואילו המשכה בהכאתו הנמרצת תוך שימוש באלות ומוטות ברזל והצתת רכבו. כתוצאה מן המעשים, איבד הקורבן את הכרתו, הובל לבית החולים בעודו פצוע באורח בינוני, שם אושפז לפרק זמן לא מבוטל ואף נדרש לשיקום ממושך.

בימים אלה הסתיימה חקירתו בשב״כ וביחידה המרכזית (ימ״ר) מחוז חוף של אסי מחמוד סאלח חוראני אשר לקח חלק פעיל בלינץ'. היום ב-18.01.2023 הגישה פרקליטות מחוז צפון (פלילי) כתב אישום לבית המשפט המחוזי בחיפה המייחס לו שורה של עבירות חמורות, לרבות, עבירות אשר בוצעו ממניע לאומני, בנסיבות של מעשה טרור.

מעצר וכתב אישום זה, הינו תוצר של פעילות מתמשכת של שירות הביטחון הכללי, שהביא לשורה של כתבי אישום שהוגשו כנגד 7 מעורבים נוספים בלינץ' שבוצע במור ג'נאשווילי, כנגדם הוגשו כתבי אישום בגין עבירות חמורות דומות.

מהשב"כ נמסר: "שירות הביטחון הכללי רואה בחומרה רבה את מעורבותם של אזרחי ישראל בפעילות טרור וימשיך לפעול נגד המעורבים באירועים האלימים ב"שומר החומות" עד למיצוי מלוא חומרת הדין, על אף הזמן הרב שחלף."

אסי מחמוד סאלח חוראני
אסי מחמוד סאלח חוראני. צילום: תקשורת שב״כ
הותר לפרסום: כמעט שנה וחצי אחרי - נעצר חשוד נוסף בביצוע הלינץ'
אילוסטרציה. צילום: דוברות שב"ס
Back to top button